e-prawnik.pl Porady prawne

Przejęcie pracowników przez innego pracodawcę

Pytanie:

Czy jeżeli zostało podpisane porozumienie pomiędzy dwoma firmami o przejęciu wszystkich pracowników z jednej firmy przez drugą, można mówić o przejęciu części zakładu pracy o którym mowa w art. 23[1] Kodeksu pracy?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Przejęcie pracowników przez innego pracodawcę

23.11.2004

Przejście zakładu pracy na innego pracodawcę w rozumieniu kodeksu pracy to przejęcie przez innego pracodawcę części lub całości dotychczas istniejącego zakładu pracy. Poprzez zakład pracy należy rozumieć całość gospodarczą służącą prowadzeniu określonej działalności gospodarczej. Zakres przedmiotowy art. 23[1] k.p. jest bardzo szeroki. Wydaje się, że w pewnych wypadkach można uznać, iż obejmuje także przejęcie wszystkich pracowników przez nowego pracodawcę.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ