Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

najniższa krajowa, czego nie można wliczać?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • witam, mam na umowie o prace najniższą krajową ale na rękę dostaję bardzo malo wydaje mi się że pracodawca odlicza mi od pensji za dużo. Jak jest w przepisach? Co może zostać wliczone w najniższą pensje krajową?

    Odpowiedz Cytuj
  • Witam, na umowie mam najniższą krajową ale na tę kwotę składa się ryczałt za godziny nocne, ryczałt za nadgodziny i ryczałt za dyżury. Czy to prawidłowa forma?? Czy nie powinno byc najniższa plus dodatki??
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

  • witam, byłem na rozmowie o prace, dowiedziałem się że na pierwsze miesiące w okresie próbnym dostane najniższą krajową a później przy ewentualnej umowie o prace więcej. Moje pytanie ile z tego dostane na rękę?? Umowa na etat.
    Odpowiedz Cytuj
  • "W skład minimalnego wynagrodzenia nie mogą wchodzić:

    • dodatek z tytułu pracy w porze nocnej, o którym mowa w art. 1518 § 1 K.p.,
    • inne elementy wynagrodzeniowe nazywane dodatkami w przepisach wynagrodzeniowych np. dodatki z tytułu pracy w warunkach szkodliwych lub uciążliwych dla zdrowia pracownika,
    • nagrody jubileuszowe,
    • odprawy pieniężnej przysługujące pracownikowi w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy,
    • wynagrodzenia za prace w godzinach nadliczbowych."

     

    Odpowiedz Cytuj
  • ja wyczytałem, że składki są stałe dla każdego pracodawcy i że zmienia się tylko możliwość odliczenia kwoty zmniejszającej podatek, i że najniższa krajowa netto zawsze powinna być taka sama.. (w tych dwóch wariantach), tylko ile??

    Odpowiedz Cytuj
  • Witam. Mam pytanie, skoro minimalne pensje idą w góre tzn ze od nowego roku powiinenem zarabiac zgodnie z ustawą na najnizszej pesnji jakies 78 zł więcej.
    Gdy zapytałem o to szefa, stwierdził że jego rpacowników to nie dotyczy, ponieważ my dostajemy czesto nagrody i premie... spadłem z krzesła jak to usłyszałem, co mieciac 10zł extra do pensji to jego zdaniem nagroda. Czy to co mi powiedział jest możliwe? I czy jeśli tka to czy w tym rpzypadku to nie jest naciąganie przepisów z jego strony? Kto w takim razie ma dostac właściwą wyższą najniższą krajową netto?!



    Pozdrawiam
    Odpowiedz Cytuj
  • Pracodawca ma taki obowiązek tylko wtedy, gdy nasza wypłata składa się jedynie z wynagrodzenia zasadniczego i nie otrzymujemy np. premii czy innych dodatków. Ale nie wiem jak się to ma do twojego przypadku, raczej tak samo.
    Odpowiedz Cytuj
  • pozatym musisz przepracować przynajmnije rok w swojej karierze zawodowej;]
    Odpowiedz Cytuj
  • ja ją dostanę;/
    Odpowiedz Cytuj
  • dostanie ją niestety większość osób w dodatku zatrudnionych na umowy śmieciowe!!
    Odpowiedz Cytuj
  • tzn ze na umowe zlecenie nie bedzie tej minimalnej powieszkonej czy tajk?
    Odpowiedz Cytuj
  • Witam serdecznie,
    Chłopak mój pracuje na umowe zlecenie juz od 4 miesięcy. Najniższa krajowa-niestety; ale wiem że pensja najniższa została teraz podniesiona,.
    Teraz moje pytanie, czy od początku tego roku mój chłopak zarabia juz wiecej, czy to zależ od umowy o prace stałą lub czasową, lub od przepracowanego czasu? prosze mi pomóc i dać odpowiedź bo nie jestem w stanie nic znaleźć na ten temat:(
    Odpowiedz Cytuj
  • nie bedzie miał podwyżki. nie dotyczy to tak zwanych plac zdalnych, umowy o dzieło czy zlecenie.
    Odpowiedz Cytuj
  • Ten kraj to jakas wogóle TRAGEDIA!!!!
    Odpowiedz Cytuj
  • niech mi ktos wytłumaczy jak to jest ze z 1500 zostaje tylko 1100,oni z nas kpiny robią? po co składki na zus skoro i tak do smierci bedziemy pracować?
    Odpowiedz Cytuj
  • w tym państwie troche jak na galerach, 3/4 załogi macha wiosłem i dostaje po dupie kiedy jedna osoba wybija rytm, a reszta jest po prostu pasażerami.
    Odpowiedz Cytuj
  • Rzeczywiście, nie wszystko się zgadza, tutaj masz wykaz dodatków, które można wliczyć do płacy minimalnej: Najniższa krajowa 2013 - wynagrodzenie za nadgodziny nie podlega takiemu wliczeniu.

    Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane