Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

nowa praca i nowe L4 - pomocy.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ

 • Witam serdecznie,

  Sytuacja jest następująca u poprzedniego pracodawcy byłam na L4-
  50 ostatnich dni pracy (pracowałam tam 1,5 roku). Ostatni miesiąc luty byłam na wypowiedzeniu ,które sama złożyłam w celu podjęcia nowej pracy. Nowy pracodawca czekał aż wyzdrowieje i 1 marca po ustaniu zwolnienia bez przerwy podpisał ze mną umowę o pracę oczywiście tego dnia potwierdzona zdolność wstępnymi badaniami lekarskimi medycyny pracy. Niestety dziś byłam na pogotowiu i mam zalecenie udania się jutro po L4 do swojego lekarza (lekarz na pogotowiu zamiast wypisać L4 napisał polecenie wypisania go mojemu lekarzowi ,ale to nie istotne). Czyli teraz to wygląda tak 50 dni chorobowego ,19 dni pracy u innego pracodawcy i znów chorobowe nie wiem czy wystawione na inną chorobę czy na tą samą ponieważ najpewniej teraz mam ciężkie powikłania nie doleczonej poprzedniej choroby i nie wiem jaki symbol wpisze mi lekarz. Zaznaczę też ,że teraz idę do lekarza ogólnego bo nie mam nawet możliwości by dostać się do mojego specjalisty tak od ręki ,który wcześniej mnie leczył i wypisywał L4. Mogę przypuszczać też ,że leczenie obecne nie zamknie się w miesiącu.
  Moje pytania są następujące:

  1. czy zasiłek choroby przysługuje mi od jutra czy dopiero po 30 dniach czyli 11 dnia mojej choroby -w jakiej kwocie czy 80 % wynagrodzenia to każdy zasiłek chorobowy?

  2. kto ma mi wypłacać ten zasiłek nowy pracodawca czy zus? Przerwa między zwolnieniami to 19 dni ,a powinno być 60 czy w sytuacji gdy będę miała ten sam symbol choroby to jest ciągłość zwolnienia i to 60 dni się liczy nadal i zasiłek ma mi wypłcać zus ,a jeśli nowa choroba to ten nowy pracodawca? Bo jak rozumiem ostatnie 17 dni zwolnienia sprzed 19 dni pracy wypłacać miał mi właśnie ZUS ( nie wiem dostałam jeden przelew z pracy gdyż zwolnienie kierowałam do zakładu pracy bo było od dnia 28 do 50 zwolnienia czyli teoretycznie jeszcze zakład pracy płacił za te kilka dni więc tam wysłałam ). Czy ma znaczenie tylko czy jest to ten sam symbol choroby czy też ma znaczenie czy od tego samego czy innego specjalisty? Co w przypadku gdy dostane zwolnienie na 7 dni na inną chorobę, a potem wróci mi się poprzednia? te 60 dni są redukowane przez inną chorobę w czasie jej trwania czy nadal liczy się te 60 dni odjąć te 7 na inną chorobę? Co jeśli będę chorować dłużej niż czas trwania tej umowy? Czy nadal będzie mi przysługiwał zasiłek i ile czasu? i komu mam zanosić te wszystkie zwolnienia obecnemu pracodawcy czy zusowi ,czy zusowi dopiero jak ustanie stodunek pracy a nadal będę chora i na kogo mają być one wypisane na nip zusu i którego zusu ? I jeśli zusowi to któremu ?Zgodnemu z miejscem pracy czy zameldowania (90km różnicy)?

  Błagam o pomoc.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane