Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Sprawy sądowe

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Proszę może będzie ktoś wiedział jak mi pomóc,otóż jestem po rozwodzie półtora roku płacę alimenty na dwoje dzieci w wysokości tysiąca zł,ale że była żona przyrobiła sobie dziecko i korzysta z opieki jako matka samotnie wychowująca troje dzieci to wciąż składa wnioski do sądu o byle głupstwa aby wydębić odemnie jakieś pieniądze i oczywiście za każdym razem składa pisma o zwolnienie z opłat sądowych z których jest zwalniana zaznaczam że mieszka z ojcem dziecka który pracuje a czemu zaprzecza w sądzie. Jestem po sześciu sprawach.Dwie sprawy przegrała już jest następna o podwyższenie alimentów jestem u kresu wytrzymałości bo robi to tylko z zemsty.Proszę o radę gdzie mam się zwrócić i czy jest chociaż szansa aby nie była zwalniana z kosztów to by ją zniechęciło. Z góry dziękuje.

    Odpowiedz Cytuj
  • Z biegiem czasu sąd sam się powinien zorientować, w co gra Pan była żona. Pan może jedynie za każdym razem wskazywać na poprzednie sprawy, które Panu wytoczyła w sądzie. Nie pozostaje Panu nic innego, jak tylko cierpliwie czekać. Ewentualnie pozostaje Panu jeszcze możliwość zmiany adresu zamieszkania, tak żeby była żona nie mogła Pana odnaleźć (nie meldując się w nowym miejscu zamieszkania) Bez podania adresu zamieszkania sąd nie będzie w stanie doręczyć Panu pozwu. Sugeruję następującą lekturę: http://blog.rp.pl/goracytemat/2010/11/06/brak-adresu-pozwanego-ogranicza-prawo-do-sadu/
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane