Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Czy można dziedziczyć obywatelstwo po prababce Niemce???

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,
  mam do Państwa pytanie odnośnie ubiegania się o możliwość przyznania obywatelstwa niemieckiego. Czy idąc po linii: ja, ojciec, ojciec ojca (dziadek), matka dziadka (prababka rodowita Niemka) mogę i mam prawo ubiegać się o obywatelstwo? Jeżeli tak to prosiłabym o informację jak podejść do tej sprawy od strony formalno-technicznej, jakie dokumenty trzeba posiadać, jakie są koszta takiego postępowania...? Proszę o wszystkie realne informację, podpowiedzi, sugestie.... Z góry dzięki za pomoc...pozdrawiam!

  Dodam, że urodziłam się w 1985 r. i czytając informację: "Natomiast osoby, które przyszły na świat po 1 stycznia 1975 roku mogą wystąpić o obywatelstwo po obojgu rodzicach. Wystarczy, że jedno z nich posiadało niemiecki paszport, lub też potrafimy przedstawić dokumenty potwierdzające ich pochodzenie. Wspomniane wyżej przypadki dotyczą osób urodzonych w małżeństwie." Czyli mając prawo ubiegać się o obywatelstwo do 3 pokolenia...przekładając powyższy cytat na moją sytuację to analogicznie mam także możliwość dziedziczyć i po pradziadku i po prababce (czyli 3 pokoleniu)?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane