Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wystawianie przez inny podmiot faktury za usługę

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam.
    Mam pytanie, czy osoba prywatna, nie prowadząca działalności gospodarczej, może wystawić fakturę za wykonaną przez siebie usługę, pochodzącą od innej firmy? Najlepiej zobrazuję, o co chodzi poniżej:
    Firma MAXPOL chciałaby zlecić Panu Kowalskiemu wykonanie pewnej usługi. Pan Kowalski nie prowadzi jednak działalności i nie może wystawić faktury za swą usługę. Firmie MAXPOL jednak na niej bardzo zależy, gdyż chciałaby sobie to wliczyć w koszty. Pan Kowalski ma zaprzyjaźnioną firmę POLEX (załóżmy że firma jego kolegi), którą prosi o wystawienie takiej faktury firmie MAXPOL. Tak więc na fakturze są dane firmy POLEX. Pan Kowalski wykonuje usługę, firma POLEX wystawia fakturę, MAXPOL płaci firmie POLEX a ta oddaje Panu Kowalskiemu jego należność pomniejszoną o podatek (podatek od tej usługi płaci oczywiście POLEX).

    Czy taki proceder jest legalny? Czy jest jakiś artykuł, który go zabrania?

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane