Sp. z o.o. w organizacji a wystawianie faktur

Pytanie:

"Czy spółka z o. o. w organizacji możne wystawiać faktury?"

Odpowiedź prawnika: Sp. z o.o. w organizacji a wystawianie faktur

Jeżeli spółka z o.o. w organizacji dokonała już rejestracji w urzędzie podatkowym, wraz z deklaracją bycia podatnikiem podatku VAT, może wystawiać faktury VAT.

 


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • tomcio30wr 2009-09-02 10:09:07

    a co w sytuacji gdy spółka w organizacji nie ma NIP ani REgon. Jak wygląda problem wystawiania faktur w świetle rozporządzenia Min. Fin. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom,wystawiania faktur... z dnia 01.12.2009 (Dz.U. 08.212.1337). CZy nieposiadanie NIP umoźliwia wystawienie faktury VAT e rozumieniu tych przepisów (§5 ust. 1 pkt. 2 cyt. rozporządzenia)???


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika