Sp. z o.o. w organizacji a wystawianie faktur

Pytanie:

Czy spółka z o. o. w organizacji możne wystawiać faktury?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Jeżeli spółka z o.o. w organizacji dokonała już rejestracji w urzędzie podatkowym, wraz z deklaracją bycia podatnikiem podatku VAT, może wystawiać faktury VAT.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

tomcio30wr

2.9.2009 10:9:7

Re: Sp. z o.o. w organizacji a wystawianie faktur

a co w sytuacji gdy spółka w organizacji nie ma NIP ani REgon. Jak wygląda problem wystawiania faktur w świetle rozporządzenia Min. Fin. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom,wystawiania faktur... z dnia 01.12.2009 (Dz.U. 08.212.1337). CZy nieposiadanie NIP umoźliwia wystawienie faktury VAT e rozumieniu tych przepisów (§5 ust. 1 pkt. 2 cyt. rozporządzenia)???


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: