Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

100km/h w zabudowanym! Bez mandatu? Pilne!

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam!

  To jest mój pierwszy post, także opisałem sytuację w szczegółach, proszę o wyrozumiałość!  W dniu dzisiejszym jadąc przez rodziną wioskę spotkał mnie niemiły incydent a mianowicie suszarka, "białe anioły" ! Potem lizak i już wiadomo.

  Gdy wysiadłem, podszedłem z dokumentami, policjant zaczął szukac czegoś w radiowozie, drugi położył suszarkę na masce, a na niej widniało równiutkie 100km/h, po czym powiedział "trochę za szybko...", nagle z kabiny dobiegł głos "Staszek zapomniałem!" wywnioskowałem, że zapomnieli blankietu do wypisywania mandatów.

  Policjant podszedł do mnie i nie sprawdzając trzeźwości, dokumentów wziął aby prawo jazdy i zaczął spisywać dane do notesu! (adres, imię, nazwisko, pesel, imię ojca, nr prawo jazdy). W miedzy czasie ja bajerowałem, że spieszyłem zawieźć, ciężko z pracą itd.

  Nie wspomnieli o żadnym mandacie, o dużym przekroczeniu, nie kazali się podpisać! Po zakończeniu pisania, policjant oddał prawko i powiedział, że kiedy odwiozę kolegę mam tu przyjechać. Ja na to za ile? No to on, że może być za 5min albo pół godziny, bez różnicy.

  Pojechałem i za 3 min byłem z powrotem. A ich nie ma! Za pół godziny również! Tak jakby mnie chciał aby nastraszyć, bo jeszcze gówniarz jestem. Wink
  Wszyscy znajomi mi mówią, że fart życia, bo 5 stówek w kieszeni.

  Taki zestresowany zadzwoniłem do znajomego policjanta na co on: "teoretycznie nic Ci już nie powinni zrobic[...]".  Sam już nie wiem??! Co wy na to?
  Jest szansa na mandat, że przyjdzie pocztą lub go osobiście dostarczą za parę dni? Albo coś?

  Przypominam, że nic oprócz spisania nie zrobili, zero zdjęć, podpisu...

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane