Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Czy mozna dostac odszkodowanie z urzedu pracy?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • doznałam poważnej kontuzji kolana, nigdzie nie pracuje. Jestem zarejestrowana w urzędzie pracy jako bezrobotna i tylko tam jestem ubezpieczona. Czy mogę się starać o odszkodowanie?

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Termin wypłaty odszkodowania pracownikowi

    Sąd pracy nakazał mojemu byłemu pracodawcy sprostować świadectwo pracy, czyli wpisać prawdziwą przyczynę rozwiązania umowy o pracę - art. 55 par. 1[1] Jaki termin na wypłacenie odszkodowania, o którym mowa w tym artykule ma pracodawca?

  • Świadczenia z KRUS w razie śmierci ubezpieczonego

    Osoba poszkodowana w wypadku samochodowym, uznanym za wypadek przy pracy, miała stwierdzone przez lekarza orzecznika KRUS 100-proc. uszczerbek na zdrowiu (całkowita niezdolność do pracy). Z tego tytułu zostało wypłacone odszkodowanie. Jednak później osoba poszkodowana zmarła. Śmierć była wynikiem obrażeń powypadkowych. Nastąpiła po rocznym pobycie w szpitalu. Czy z tytułu śmierci KRUS powinien zapłacić bliskim zmarłego odszkodowanie, mimo tego, że wcześniej zapłacił za niezdolność do pracy (100 proc. uszczerbku). Jeśli tak to na jakiej podstawie prawnej?

  • Odszkodowanie za bezprawne pozbawienie zasiłku

    Decyzją Powiatowego Urzędu Pracy z września 1999 roku, wstrzymano mi prawo do zasiłku przedemerytalnego. Po moim odwołaniu, organ nadrzędny (Wojewódzki Urząd Pracy)orzekł iż nastąpiło rażące naruszenie prawa przez organ I instancji. W efekcie czego, zasiłek został mi zwrócony z wyrównaniem. Jednak przez okres 5 miesięcy byłem pozbawiony środków do życia. Pytanie - czy ta sytuacja uprawnia mnie do wystąpienia na drogę sądową o odszkodowanie za bezprawne pozbawienie zasiłku? Jeżeli tak to kiedy upływa okres przedawnienia?

  • Powództwa z zakresu prawa pracy

    Co wchodzi w zakres powództw z zakresu prawa pracy?

  • Jednorazowe odszkodowanie z KRUS

    Proszę się odnieść nie do kwestii świadczenia z tytułu wypadku, tylko odpowiedzialności ubezpieczyciela społecznego, w tym wypadku KRUS, za śmierć osoby bliskiej. Osoba poszkodowana w wypadku samochodowym, uznanym za wypadek przy pracy, miała stwierdzone przez lekarza orzecznika KRUS 100-proc. uszczerbek na zdrowiu (całkowita niezdolność do pracy). Z tego tytułu zostało wypłacone odszkodowanie. Jednak później osoba poszkodowana zmarła. Śmierć była wynikiem obrażeń powypadkowych. Nastąpiła po rocznym pobycie w szpitalu. Czy z tytułu śmierci KRUS powinien zapłacić bliskim zmarłego odszkodowanie, mimo tego, że wcześniej zapłacił za niezdolność do pracy (100 proc. uszczerbku). Jeśli tak to na jakiej podstawie prawnej?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane