Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Picie alkoholu w miejscu publicznym - konsekwencje.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, Otóż wczoraj z kulturą siedzieliśmy sobie z kumplami na placu (nie polecam tego miejsca!) Nagle skąd zni owąt wyłania się patrol policyjny w furgonetce. Wiadomo spisali nas za picie piwa miejscu publicznym. Wypisali mandaty. Kazali zapłacić w ciągu 7dni. Pytanie brzmi: Jeśli nigdy nie byłem karany za żadne picia, wykroczenia, żadnych notowań itp.To jeśli zapłacę ten mandat, wszystko w terminie. To czy i tak do końca życia będzie się za mną ciągnął ten fakt i wykroczenie za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym? czy to wykroczenie zostanie wymazane? jednym słowem "będzie się za mną ciągło przez cały czas?". Jestem studentem, chcę skończyć studia i iść do pracy, więc nie wiem czy pracodawca będzie zadowolony, ze miał ukaranego pracownika :/ Proszę o odp. i pomoc w tej sprawie.

  Odpowiedz Cytuj
 • Jeżeli chodzi o ewentualnego pracodawcę to na pewno nie będzie miał dostępu do ewidencji policyjnych dot. wykroczeń. Na pewno też fakt wykroczenia polegający spożywaniu alkoholu w miejscu publicznym nie będzie odnotowany w Krajowym Rejestrze Karnym - z którego zaświadczenia o niekaralności są wymagane przy przyjmowaniu do pracy w niektórych zawodach. Pozostaje więc tylko zapłacić mandat i zasadniczo po sprawie (przynajmniej jeżeli w najbliższym czasie nie popełnisz kolejnych wykroczeń).
 • Reklama

 • Witam zakłopotanego ukaranego mandatem. Drogi studencie a jeżeli dostaniesz mandat za przekroczenie prędkości to czy to zdarzenie będzie przeszkadzało twojemu pracodawcy ? Wykroczenie nie jest przestępstwem, które jest karane sądownie. Nie pij więcej w miejscach publicznych ale tylko ze względów estetycznych i jeżeli dbasz o swoją kieszeń.
 • kojlowski
  Wysłany: 2008-07-30 10:18:59

  nie nie będzie.
 • kojlowski
  Wysłany: 2008-07-30 10:19:10

  nie nie będzie.
 • Krzycho
  Wysłany: 2009-04-25 11:37:43

  Nie zapłaciłem mandatu za picie piwa. Puszkę wrzuciłem do kosza. Policjant stwierdził że widział jak piłem. I mnie weźmie na badanie alkomatem. Aja mu odp. nie muszę się poddawać badaniu nie jestem uczestnikiem wypadku, a puszke wrzucił do kosza bo ktoś zostawił obok. dowodu tez niemam i co ? Wtedy zaczęły się utarczki i chciał abym podal mu dane , zapytałem o jego numer , nie chciał okazać . Wtedy to ja zażyczyłem sobie innego radiowozu do likewidacji zdarzenia. Policjant uciekł było ich dwuch.
 • Justyna
  Wysłany: 2018-03-13 13:59:44

  Piłam w miejscu pracy dostałam dyscyplinarkę czy będzie to widniało w zaświadczeniu o niekaralności?
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane