Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

posługiwanie się fałszywym dokumentem

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Mam pytanie dotyczące właśnie nie mojego dokumentu i wylegitymowania mnie przez kontrole drogową. Po prostu po imprezie u kumpla ktoś mi podmienił dowód w portfelu razem z dowodami 3 innych osób. Czy grozi mi coś więcej teraz za to że teoretycznie posługiwałem się no nie swoim dowodem? Policjant powiedział żę tak czy siak sprawa będzie musiała być do wyjaśnienia i dowód do odebrania na komendzie. Coś mi za to grozi jeżeli 3 inne osoby potwierdzą te wersję?




    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Przestępstwo fałszerstwa dokumentów

    Jaki można otrzymać wyrok za podanie nieprawdziwych danych (posługiwanie się fałszywymi dokumentami) przy zakładaniu konta bankowego, kupnie telefonu komórkowego. itp.?

  • Potwierdzenie przekazania zachowku

    Jakim dokumentem może nastąpić potwierdzenie otrzymania i przekazania zachowku? Zachowek został wypłacony w pieniądzach w wysokości 25.000 zł. Czy musi to być potwierdzone aktem notarialnym? Czy może wystarczającym dokumentem jest oświadczenie stron potwierdzone podpisami o przekazaniu i przyjęciu zachowku?

  • Podrobienie podpisu

    Jakie są regulacje karne dotyczące podrobienia podpisu na dokumencie?

  • Podobieństwo pomiędzy słownym znakiem towarowym oryginalnym i fałszywym

    W oparciu o jakie przesłanki, organ orzekający bada podobieństwo pomiędzy słownym znakiem towarowym oryginalnym i fałszywym?

  • Wykonanie umowy przez zleceniobiorcę kontrahenta

    Czy zgodnie z kodeksem cywilnym firma, która zawarła umowę na świadczenie danej usługi z konsumentem, ma prawo dokonać cesji tej umowy na inną firmę bez pisemnej zgody konsumenta? Czy w przypadku dokonania takiej cesji można uznać, że nastąpiło naruszenie warunków umowy (umowa nic nie wspomina o cesji) i umowa straciła ważność z chwilą dokonania cesji?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane