Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

zameldowanie na pobyt stały

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Kilka dni temu zmieniłem stan cywilny i zostałem szczęśliwym małżonkiem.Mieszkam z moja rodziną w mieszkaniu własnościowym.Postanowiliśmy zamieszkać z żoną w moim mieszkaniu.jak wygląda sprawa zameldowania mojej żony w moim mieszkaniu na pobyt stały(słyszałem że na początku możliwy jest tylko meldunek na czas określony)

  Odpowiedz Cytuj
 • W jakim świecie Ty żyjesz, że takie bzdury wypisujesz. Ludzie meldują się na pobyt stały w miejscu stałego zamieszkania i tyle.
 • Reklama

 • Jolka11
  Wysłany: 2005-09-06 12:57:19

  Zameldowanie jest bardzo prostre nowej małżonki, właściciel mieszkania musi z osobą do zameldowania stawić się w urzędzie meldunkowym z aktem własności mieszkania, dowodem osobistym i potwierdzić chęć zameldowania w swoim mieszkaniu na pobyt stały osoby którą chce zameldować. Jeśli mieszkanie nie jest własnościowe musi to być dokument potwierdzjący prawo do władania lokalem np. Przydział lokalu. Gorzej jest z wymeldowaniem i nad tym należy się zastanowić, gdyż potem nie można już takiej osoby wymeldować bez jej zgody w żadnym wypadku nawet z mieszkania własnościowego.Może jednak lepiej pomeldować na czas określony i zobaczyć co będzie.
 • Trzeba iść do Urzędu Gminy właściwego ze względu na miejsce pobytu i dopełnić obowiżaku meldunkowego zameldowania na pobyt stały skoro żona zamieszkała - z mężem w jego lokalu. Nie jest mi znana "zasada kwarantanny" i takiej nie ma o czym z pewnością mogą poinformować urzędnicy w dziale ewidencji pobytu ludności
 • BezMeldunkuStaleMieszkam
  Wysłany: 2005-09-09 14:27:13

  To chyba jednak ty bzdury piszesz. Ludzie się zameldowuja na pobyt staly jeśli w miejscu przebywania mają zamiar pozostać na stałe, a nie tam gdzie stale przebywają. Przy zameldowaniu liczy się wola osoby ktora chce dokonac zameldowania, a nie fakt przebywania stale pod danym adresem. Można stale przebywać w jednym miejscu a zamiar pobytu stalego zglosic gdzies indziej. Stale przebywanie nie oznacza obowiązku zameldowania na pobyt stały a moze tylko potwierdzac fakt przebywania.
 • BEAWO
  Wysłany: 2006-05-11 00:16:59

  oD RAZU MOŻE pan ZAMELDOWAĆ ŻONĘ NA POBYT STAŁY
 • to jest właśnie dobre prawo!
  Wysłany: 2008-05-05 13:48:00

  to jest zależne na jaki czas chcesz zameldować małżonkę? jeśli planujesz 2 miesiące małżeństwa to na czs tymczasowy jeśli małżeństwo będzie trwać dłużej to na stały pobyt!
 • Ewa
  Wysłany: 2017-07-28 13:43:06

  Witam po śmierci ojca nie było podziału majątku itd. Obecnie mam męża którego chciałabym zameldowac. Moje pytanie jest takie czy moja mama może to zrobić?
 • Sonia
  Wysłany: 2018-03-27 21:15:47

  Witam chciałam zapytać czemu jak mam z dziećmi stały meldunek w mieszkaniu które jest przyznane z urzędu mojemu chłopakowi ale ze wzgledu iz ma zaległości chcą cofnąć tytuł prawny do lokalu i przejmie mieszkanie jego siostra czy może mnie wyrzucić?
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane