Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

jak długo sie czeka na sprawe alimentacyjną ?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • jak w tytule ile czasu to moze trwac od złozenia pozwu do sprawy ?

  Odpowiedz Cytuj
 • Sihajo
  Wysłany: 2005-05-30 16:09:40

  To zalezy od ilości spraw jakie sa w sądzie, zazwyczaj czeka się , jak w moim przypadku ok 1-3 m-ce ale w okresie wakacyjnym to znacznie dłużej.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • jak to dłużej niż 3 m-ce ? to chyba niemożliwe...
  Odpowiedz Cytuj
 • Sihajo
  Wysłany: 2005-05-31 15:31:46

  w lutym składałam pozew a w kwietniu była rozprawa, to zalezy od ilości spraw jakie sa w sadzie, ale w wakacje zawsze dłużej się czeka bo jest sezon urlopowy.
  Odpowiedz Cytuj
 • jacko
  Wysłany: 2005-06-04 23:37:07

  Ja 2 miesiace
  Odpowiedz Cytuj
 • e -WOMAN
  Wysłany: 2007-02-28 08:11:46

  czesc ja składałam wniosek 14.112006 a rozprawa odbyła sie 12.02.2007 pozdrawiam
  Odpowiedz Cytuj
 • Anka77 alimenty.pl
  Wysłany: 2010-03-01 10:35:20

  Witam Wzeszłym roku złożyłam pozew o alimenty na nieletnie dziecko. W połowie kwietnia mam przesłuchanie i jestem ciekawa jak ono wygląda?
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Koniec płacenia alimentów

  Mój syn mieszka w Niemczech, ma skończone 26 lat i studiuje. Jak długo jeszcze muszę mu płacić alimenty? Czy istnieje granica przyzwoitości, która chroni rodziców przed dziećmi, które chcą studiować do późnej starości?

 • Koszt założenia księgi wieczystej

  Moje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego nie może być przekształcone w pełną własność, ponieważ spółdzielnia ma problemy z uregulowaniem spraw związanych z własnością gruntów, na którym stoją bloki. W przyszłym roku chciałabym wziąć kredyt z kasy mieszkaniowej pod zastaw ww. mieszkania. Wiem, że jest możliwość założenia księgi wieczystej dla ograniczonego prawa rzeczowego, jakim jest spółdzielcze-własnościowe prawo do lokalu. Jaki jest koszt założenia księgi wieczystej w przypadku lokalu mieszkalnego? Jak długo się czeka w sądach wieczystoksięgowych (słyszałam, że nawet 1 rok)? Czy muszę zatrudnić rzeczoznawcę do wyceny nieruchomości, czy jej wartość mogę określić sama?

 • Obliczenie dochodu do zaliczki alimentacyjnej

  Osoba złożyła w grudniu 2007 wniosek o zaliczkę alimentacyjną (spełnia ustawowe wymogi co do bezskuteczności egzekucji). Rozumiem, że dla ustalenia prawa bierze się jej wszelkie dochody przez okres roku kalendarzowego do miesiąca poprzedzającego miesiąc złożenia wniosku, czyli od grudnia 2006 do listopada 2007. Czy dobrze to rozumiem? Czy do dochodu wlicza się też dochody nieopodatkowane z opieki nad dzieckiem obcym (nie ma tego w wyliczeniu tytułów tak w Ustawie o świadczeniach rodzinnych, jak i instrukcji do wniosku o zaliczkę alimentacyjną)? Jaki przepis prawny reguluje techniczne zasady wyliczania prawa do świadczenia?

 • Zamążpójście córki a alimenty od ojca

  Czy ojciec jest nadal zobowiązany do płacenia alimentów córce po wyjściu przez nią za mąż, jeśli córka cały czas studiuje?

 • Nowelizacja ustawy o kosztach sądowych

  Jak długo czeka się na stwierdzenie nabycia spadku? Czy jeżeli wniosek o stwierdzenie nabycia spadku zostanie złożony przed 2 marca 2006 r., to czy w następstwie tego opłaty za wpisy do ksiąg wieczystych będzie trzeba uiścić wg starych stawek, czy nowych obowiązujących od 2 marca 2006 r.?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane