Podrobienie podpisu

Pytanie:

"W 1999 r. złożyłem do Urzędu Poczty skargę na pracę listonosza, bo został podrobiony mój podpis na zwrotce powiadomienia o sprawie sądowej. Sfałszowanie podpisu zostało stwierdzone przez grafologa. W swojej skardze nie podałem żadnego nazwiska. Jednakże jeden z listonoszy prywatnie założył mi sprawe karną o pomówienie. Zostałem uznany za niewinnego. Czy doszło do naruszenia ze strony Urzędu Poczty ustawy o ochronie danych osobowych osoby piszącej skargę? Jeżeli doszło do naruszenia ochrony danych osobowych czy przysługuje mi prawo do ubiegania się o zadoścuczynienie?"

Odpowiedź prawnika: Podrobienie podpisu

Naszym zdaniem nie doszło w opisanej sytuacji do naruszenia danych osobowych. Kierując skargę do urzędu pocztowego, sam Pan zdecydował się na ujawnienie tych danych. Można by się zastanawiać nad naruszeniem, gdyby dane Pana zostały udostępnione osobie "z zewnątrz".


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika