Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Nazwisko dziecka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Ja mam troszke inna sytuacje ..moj byly partner ojciec mojego 2 letniego syna chce pozbawic go swojego nazwiska...Ojciec nie interesuje sie dzieckiem nie placi alimentow...juz czekam 1.5 rokuale niestety sie caly czas ukrywa...mi nie przeszkadza to ze syn ma jego nazwisko i nie chce go zmieniac....czy on moze to zrobic bez mojej zgody ?
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

  • Witam Jestem w trakcie rozwodu. W marcu ma urodzić się moje córeczka. Przyjęłam nazwisko męża, ale chciałabym żeby moje dziecko miało moje nazwisko panieńskie do którego chcę wrócić. Czy zmiana nazwiska w urzędzie cywilnym upoważnia mnie do nadania dziecku mojego nazwiska? Dziękuję za pomoc
    Odpowiedz Cytuj
  • Witam! Dziewczyna ma dziecko z człowiekiem, z którym nie zawarła związku małżeńskiego. Mieszkają osobno, dziewczyna z rodzicami. Większe zaiteresowanie pociechą przejawia babcia ze strony ojca niż sam tatuś. Dziecko jednak nosi nazwisko ojca. Jakie istnieją możliwości zmiany nazwiska dziecka na nazwisko matki, jak przedstawia się sprawa praw rodzicielskich ojca, wreszcie jak prawa owe ograniczyć czy nawet odebrać. Proszę o pomoc.
    Odpowiedz Cytuj
  • Witam, sporo kwestii zostało poruszonych. Jeśli biologiczny ojciec uznał dziecko i rodzice złożyli zgodne oświadczenie woli co do nazwiska dziecka, a tak pewnie było w tym przypadku, to nie ma podstaw do zmiany nazwiska dziecka. Jedyna furtka to pozbawienie władzy rodzicielskiej ojca dziecka i wtedy możliwa jest zmiana nazwiska bez jego zgody poprzez przysposobienie dziecka przez męża matki. Przykładowo: Pan jako mąż matki dziecka przysposabia je i dziecko otrzymuje nazwisko Pana i matki dziecka. Biologiczny ojciec dziecka może wyrazić zgodę na jego przysposobienie i wtedy nie ma konieczności pozbawiania go władzy rodzicielskiej, gdyż na mocy takiego oświadczenia, złożonego przed sądem, władza i prawo do kontaktów mu nie przysługują. W razie problemów z samodzielnym rozwiązaniem sprawy pozostajemy do dyspozycji: kancelaria @ legate.pl (adres bez spacji) pozdrawiam
    Odpowiedz Cytuj
  • witam ja mam taką nietypową sytuację,aż wstyd o tym napisać bo gdy tylko o tym myślę robi mi się niedobrze.Mam partnera,który nie powiedział mi o swojej przeszłości,ma dziecko ze swoją kuzynką(ich mamy są siostrami)uznał to bo myślał że tak powinien nie zglosił tego nigdzie.Teraz chcemy wejść na drogę sądową,czy są jakieś szanse na unieważnienie tego?
    Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane