Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Nie dostalam wezwania na moja sprawę rozwodową

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam, będę pisał w imieniu mojej mamy, bo ostatnio wydarzyła się dziwna sytuacja... Mama z ojcem rozwodza się, ojciec złożył pozew o rozwód jedna sprawa juz się odbyła na której byli oboje, dodam ze ojciec ma oplaconego adwokata, a mama z urzedu, ostatnio do mamy zadzwoniła koleżanką ze dostała wezwanie w sprawie świadka na sprawę która odbędzie się za 2 dni, a mama nic nie dostała, wiec zadzwoniła do Pani adwokat z zapytaniem co jest nie tak, ona powiedziała ze nie musi się wstawiać na ta sprawe... Najgorsze jest to ze oznajmiła ze to będzie juz 3 sprawa! Na tej drugiej co odbyła się na poczatku stycznia był ojciec i jego dwaj świadkowie... Ale jak to pani adwokat stwierdziła nic nie wnieśli do sprawy. Czy to jest normalne ze nie będzie mamy na dwóch sprawach rozwodowych, bez możliwości bronienia sie? Czy ktoś może cos zamieszkał w papierach, proszę o jak najszybsza odpowiedz bo malo czasu zostało, z gory dziękuje ;)

    Odpowiedz Cytuj
  • Dzień dobry, jeśli mama była na pierwszej rozprawie, to prawdopodobnie na tej rozprawie sąd poinformował ją o terminie kolejnej rozprawy, na której mamy nie było. Jeśli rozprawę odroczył na termin, powiadomił o nim pełnomocnika mamy. Mama może uczestniczyć w rozprawach, ale sąd nie ma obowiązku jej zawiadamiać o ich terminie, skoro skutecznie powiadomił pełnomocnika. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu
  • Reklama

  • DAWID7710
    Wysłany: 2017-02-12 22:27:08

    Dziękuje za odpowiedz... Właśnie to chyba wina pełnomocnika, ponieważ nie zawiadomił o tej sprawie, ani o tej wczesniejszej...
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane