Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Widzenia się z dzieckiem w szkole!

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2004-05-04 00:00:00

  A jak sie ma ,jeżeli rodzice zawarli Ugodę w Sadzie jeśli chodzi o kontakty ojca z dziećmi,nic Ugoda nie wspomina o szkole,i tam matka nie zezwala ojcu widziec sie z dzieckiem na przerwie,za pelną aprobata wychowawczyni i Pedagog szkolnej!Nie rozumiem tego. Może ktos zna to od strony prawnej,gdyz Szkoła w osobie Pani Pedagog lamie Międzynarodową Konwencje Praw Dziecka.Kurator szkolny tez nie może sie wyp[owiedzieć -będzie zasięgal porad prawnika!hahahahahahaha

  (Dominik)

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Utrudnianie kontaktów z dzieckiem

  W wyroku sądu zabezpieczającego na czas sprawy rozwodowej widzenia z moim dzieckiem, żona zobowiązana została do trzech spotkań w tygodniu ze mną i z dzieckiem. Po tygodniu żona wyjechała na dwa tygodnie na wakacje ok. 50 km. od miasta. Dojeżdżałem tam, aby móc spotkać się z córką. Następne dwa tygodnie córka ma spędzić z teściową, a żona stwierdziła, że nie będzie dojeżdżać w wyznaczone przez sąd dni. W ten sposób uniemożliwiła mi kontakt z dzieckiem, gdyż spotkania w obecności teściowej są niemożliwe, ponieważ prowokuje ona do awantur i obraża mnie przy dziecku. Co w takiej sytuacji powinienem zrobić, czy mam powiadomić o tym sąd ?

 • Wyznaczony sposób kontaktu z dzieckiem

  Ojciec dziecka nie przestrzega wyznaczonego mu przez sąd kontaktowania się z dzieckiem, notorycznie spóźnia się, nie informuje o tym, że nie przyjedzie, oddaje dziecko z godzinnym dwugodzinnym opóźnieniem, wyjeżdża z dzieckiem poza miejsce które wyznaczył sąd i nie informuje o tym matki, co matka może zrobić, aby ojciec przestrzegał wyroku?

 • Odstępstwo od zasad widywania się z dzieckiem

  Sąd w wyroku rozwodowym dał mi prawo widywania 8-letniego dziecka w miejscu mojego zamieszkania, 3 dni w tygodniu po zajęciach szkolnych do godz. 19:00 oraz w co drugi weekend. Dziecko jest w tej chwili chore i nie może wychodzić z domu matki. Czy mogę domagać się widzenia z dzieckiem w mieszkaniu matki?

 • Odwiedziny ojca w miejscu zamieszkania dziecka

  Czy sąd może wydać nakaz, na wniosek ojca, na przywożenie przez matkę dziecka z zagranicy w celu widzenia ojca z nim, podczas gdy ojciec wydał dobrowolną zgodę na pobyt dziecka za granicą i sporadyczne widzenie się z nim ze względu na dystans?

 • Zwolnienie od pracy w celu opieki nad dzieckiem

  Pani X jest nauczycielem w szkole publicznej. Do sądu wniosła prywatny akt oskarżenia przeciwko Państwu Y. W trakcie roku szkolnego może wykorzystać 2 dni wolnego tzw. opieka nad dzieckiem do lat 14. Czy w trakcie korzystania z tych 2 dni wolnych od pracy jest zobowiązana faktycznie opiekować się dzieckiem, czy też może swobodnie dysponować czasem wolnym od pracy?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane