Utrudnianie kontaktów z dzieckiem

Pytanie:

"W wyroku sądu zabezpieczającego na czas sprawy rozwodowej widzenia z moim dzieckiem, żona zobowiązana została do trzech spotkań w tygodniu ze mną i z dzieckiem. Po tygodniu żona wyjechała na dwa tygodnie na wakacje ok. 50 km. od miasta. Dojeżdżałem tam, aby móc spotkać się z córką. Następne dwa tygodnie córka ma spędzić z teściową, a żona stwierdziła, że nie będzie dojeżdżać w wyznaczone przez sąd dni. W ten sposób uniemożliwiła mi kontakt z dzieckiem, gdyż spotkania w obecności teściowej są niemożliwe, ponieważ prowokuje ona do awantur i obraża mnie przy dziecku. Co w takiej sytuacji powinienem zrobić, czy mam powiadomić o tym sąd ?"

Odpowiedź prawnika: Utrudnianie kontaktów z dzieckiem

Z opisanego stanu faktycznego wynika, że sąd ustalił jak mają przebiegać widzenia z dzieckiem. Zapewne ustalił też, gdzie mają sie one odbywać. Skoro Pańska żona nie wypełnia zarządzeń sądu, ma Pan prawo powiadomić o tym sąd, który podejmie odpowiednie kroki w celu wyegzekwowania swych zarządzeń lub odpowiednio zmodyfikuje swą decyzję aby umożliwić Panu kontakt z dzieckiem.


Najważniejsze informacje prawne w jednym miejscu - obserwuj nas na Google News!


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika