Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Ile wynoszą składki na ubezpieczenie społeczne 2012 ?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Ubezpieczenie społeczne KRUS a praca w firmie

  Witam pracuję w dużej firmie na pełny etat. Oprócz tego posiadam paro hektarowe gospodarstwo rolne. Czy muszę płacić składki na ubezpieczenie społeczne z KRUS?

 • Wspólne rozliczanie małżonków a koszty

  Podatnik osiągnął stratę z prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej. Podatnik rozlicza się wspólnie z małżonkiem, który osiągnął przychód ze stosunku pracy. Czy mogę odliczyć składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne podatnika, który ma stratę z przychodu osiągniętego przez małżonka?

 • Odliczenie skladki ZUS

  Prowadzę działalność gospodarczą rozliczaną podatkiem liniowym, a równocześnie osiągam dochody z tytułu najmu rozliczane podatkiem na zasadach ogólnych. W działalności gospodarczej w 2008 r. osiągałem stratę, w związku z czym składkę ZUS i zdrowotną odliczałem od dochodów i podatku z najmu. Czy takie odliczanie jest zgodne z przepisami?

 • Odliczanie składek ZUS

  Osoba fizyczna prowadzi dwie działalności - spółkę z o.o. oraz jednoosobową działalność gospodarczą. Z tytułu bycia jednoosobowym wspólnikiem sp. z o.o. opłaca pełny ZUS, z tytułu prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej opłaca dodatkowo tylko składkę zdrowotną. Czy podatnik może wszystkie opłacone składki ZUS wliczać co miesiąc w koszty (ubezpieczenie społeczne i FP) oraz odliczać co miesiąc podwójnie zapłaconą składkę na ubezpieczenie zdrowotne od podatku?

 • Śmiertelny wypadek w czasie pracy a składki ZUS

  Jakie konsekwencje dla pracodawcy (głównie z strony ZUS, w postaci np. zmienionych wartości składek) ma wypadek, który zdarzył się pracownikowi w czasie pracy ze skutkiem smiertelnym? Czy na ewentualną wysokość składek na ubezpieczenie ma wpływ uznanie bądź nie zdarzenia za wypadek przy pracy?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane