Ciągłość ubezpieczenia - ciągłość składek

Pytanie:

"Zakład nie płaci ubezpieczenia grupowego w PZU za pracowników z powodu braku płynności finansowej (zaległość ok. 5 miesięcy). Jaka jest możliwość kontynuowania ubezpieczenia indywidualnie? "

Odpowiedź prawnika: Ciągłość ubezpieczenia - ciągłość składek

W praktyce pytanie brzmi tak - czy PZU jest zobowiązane do kontunuowania ubezpieczenia indywidualnego, co do osób, które obejmowało ubezpieczenie grupowe, a co do których zaprzestano płacenia składek z powodu (np.) braku płynności finansowej. Brak jest ogólnie obowiązujących przepisów prawa, które zmuszałyby jakikolwiek zakład ubezpieczeń do kontynuowania w takiej sytuacji umowy ubezpieczenia. To czy taki obowiązek na siebie Powszechny Zakład Ubezpieczeń przyjął czy nie, wynika z konkretnej umowy ubezpieczenia grupowego, albo z ogólnych warunków umów stosowanych przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń. Należy zatem sprawdzić w umowie, albo w ogólnych warunkach umów wydanych przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń, czy w Pana/i konkretnej sytuacji istnieje możliwość kontynuowania indywidualnego ubezpieczenia.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika