Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Zameldowanie, a długi za czynsz

PYTANIE: Mieszkanie spółdzielcze, rodzice są najemcami. Córka lat 20, zostałą wyrzucona z domu przez rodziców - alkoholików. Dalej jest tam zameldowana. Rodzice zalegają za czynsz za okres wielu miesięcy. Z rodzicami mieszka jeszcze małoletni - 9 lat, syn. Czy istnieje niebezpieczeństwo zażądania w przyszłości spłaty długów za czynsz od córki?

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
Córka od momentu, w którym nie mieszka już z rodzicami nie jest zobowiązana do zapłaty należnego czynszu i nie istnieje niebezpieczeństwo konieczności spłaty długów. Natomiast może być zobowiązana (...)

Odpowiedź zablokowana

Dostęp do treści na 1 godzinę cena: 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EP

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

pełna oferta
już od 60 gr dziennie

posiadasz "Dostęp do treści?"


regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

Podobne Artykuły

 

Komentarze: Zameldowanie, a długi za czynsz

  • Załamana mieszkan 2010-12-03 00:12:40

    Re: Zameldowanie, a długi za czynsz

    Mieszkam kątem u rodziców wraz z synkiem. Mój mąż mieszka u swoich rodziców, moi rodzice pomagają mi jak tylko mogą, w każdej trudnej chwili. otrzymaliśmy pismo o zadłużeniu, które na dzień dzisiejszy wynosi dziewięć tysięcy. moja mama jest bardzo załamana, nawet ma myśli samobójcze, bo myśli ze to jest najlepsze wyjście z sytuacji. Moja mam z dniem 30.11.2010 roku straciła prace na zakładzie, w którym pracowała od ponad roku,która była dla niej wszystkim. Na dzień dzisiejszy pracuje Ojciec i brat,który też jest zagrożony utrata owej pracy. Ww zadłużenie jest bardzo wysokie,a dach mieszkania z roku na rok jest w coraz gorszym stanie. Na ścianach pod sufitem pojawiają się zacieki i pleśnie,od którego chorują dzieci. Czynsz wynosi nie bagatela w tzw baraku 854zł miesięcznie nie wliczając światła i gazu. Bardzo proszę o pomoc.

  • Alicja 2009-11-19 10:06:04

    Re: Zameldowanie, a długi za czynsz

    Od 6 lat nie mieszkam w miejscu swojego zameldowania. W tym lokalu mieszka i jest zameldowana moja matka, która jest alkoholiczką, nie chce pracować i teraz żyje z tego co dostanie od Pomocy Społecznej. Mimo że nie mieszkałam w tym lokalu początkowo jej pomagałam płacąc za jej czynsz. Ze względu na to, że taka wygodna sytuacja nie motywowała ją do rzucenia nałogu i podjęcia pracy postanowiłam w lutym zeszłęgo roku, że nie będę dłużej płacić czynszu. Ze względu na to, że nie miałam się gdzie zameldować nie wymeldowywałam się z tego lokalu. Matka sama nie płaci więc narósł dług ok 4,5 tyś zł. Teraz doszło do mnie z administracji wezwanie o zapłacie zadłużenia. Wymeldowałam się natychmiast z lokalu i złożyłam oświadczenie, że nie mieszkam od wielu lat w tym lokalu. Dowiedziałam się, że matka zeznała, że tam mieszkam. Administracja nie wierzy mojemu słowu, nie chce tego zweryfikować (nie wiem np. wywiad środowiśkowy) tylko chce skierować sprawę do sądu. Co mam robić, żeby nie płacić nie swoich długów? W Kodeksie Cywilnym Dz. U. z 1964 r., Nr 16, poz. 93 Art. 688 § 1 jest zapisane wyraźnie "za zapłatę czynszu i innych należnych opłat odpowiadają solidarnie z najemcą stale zamieszkujące z nim osoby pełnoletnie" czyli zamieszkujące a nie zameldowane. Tylko czy w sądzie będą chcieli mi uwierzyć skoro nie dopełniłam obowiązku meldunkowego?


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 5
  • 6
  • 2
  • 4
  • osób

Opinie naszych klientów

  • BRGFCA

    ocena usługi:

    Dziękuję za wyczerpującą i profesjonalną opinię w mojej sprawie. Cena nie wysoka, a termin realizacji szybki. Ja zapewne skorzystam jeszcze nie raz z Państwa usług. Polecam je również innym. Pozdrawiam z wyrazami szacunku. Barbara.
  • Urszula

    ocena usługi:

  • Grażyna

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna firma. Korzystam już trzeci raz i jestem bardzo zadowolona. Polecam. Grażyna
  • Grażyna

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna firma. Korzystam już trzeci raz i jestem bardzo zadowolona. Polecam. Grażyna
  • AGNIESZKA

    ocena usługi:

  • Aleksandra

    ocena usługi:

    Uprzejmnie dziękuję za udzielenie mi profesjonalnej porady prawnej wraz z wniskiem do sądu, jestem w pełni zadowolona i rozwiały mi się wszystkie wątpliwości. Będę korzystała dalej z Państa usług . Pozdrawiam, z wyrazami szacunka. A. Leszczyńska
  • Jolanta

    ocena usługi:

    Dziękuję Państwu za pomoc.Rzetelna,fachowa porada.Z poważaniem Jolanta Jankowska
  • Jozef Ewa Czapczuk

    ocena usługi:

    Rewelacyjnie,solidnie i uczciwie pmogliscie mi Panstwo kolejny raz !dziekuje,polecam innym !
  • Izabela

    ocena usługi:

    Witam profesjonalna szybka rzetelna porada polecam życzę powodzenia zespołowi e-prawnik.pl Izabela
  • Ewa

    ocena usługi:

    Bardzo fachowa,wyczerpująca i przystępnie napisana opinia . Polecam!
  • Emilia

    ocena usługi:

    Dziękuję bardzo za wyczerpującą i konkretną poradę, która upewniła mnie w moich racjach dotyczących odsetek ustawowych od przeterminowanego czynszu. Wasza opinia jest mi bardzo pomocna w argumentacji z pracownikiem administracji. Na pewno skorzystam z dalszej pomocy. Pozdrawiam, z wyrazami szacunku..
  • Nina

    ocena usługi:

    Opinia została sporzadzona profesjonalnie i w terminie. Cena przystępna w stosunku do jakości. Polecam. Nina Kania
  • elwira11

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuje za profesjonalna opinie, fachowa kancelaria, na pełno skorzystam jeszcze nie raz. Z wyrazami szacunku Elwira S.
  • JOZEF MOSKAL

    ocena usługi:

  • hokagena

    ocena usługi:

    Chciałabym podziękować za otrzymane opinie ,porady i wnioski do sądu w sprawie zasiłku macierzyńskiego mojej córki. Sprawę po roku dzięki Waszej pomocy wygraliśmy. ZUS wypłacił córce wszystkie zaległe świadczenia i to z odsetkami . Jestem ogromne wdzięczna za pomoc i profesjonalne załatwienie sprawy. Jesteście wspaniali. Nie wiem gdzie mogę zamiescic moja opinie dlatego pisze w ten sposób
  • Aleksandra

    ocena usługi:

    Jestem pod dużym wrażeniem za udzielenie mi odpowiedzi. Opinia jest profesjonalna , rzeczowa i konkretna udzielona w spsób przejzysty i czytelny. Bardzo solidna Kancelaria, fachowa wiedza. Bardzo dziękuję Państwu za pomoc i szybką odpowiedź. Będę korzystala dalej z Panstwa usługi i polecala wszystkim Z wyrazami szacunku. A. Leszczyńska
  • Marcin

    ocena usługi:

    Dziękuję, opinia potwierdziła się w 100%

Porady prawne

Artykuły

Śledź najnowsze informacje


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane