Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Ubezpieczenie zdrowotne dziecka

PYTANIE: Słyszałem, że kilkumiesięczne dziecko jest objęte społeczną opieką zdrowotną "z urzędu" -czy to prawda? Do którego roku? Nie wiem, czy te fakty mogą mieć znaczenie: Matka dziecka skończyła studia, obecnie nie pracuje, nie jest zarejestrowana jako bezrobotna. Ojciec dziecka jest jeszcze w trakcie studiów, nie pracuje, nie jest zarejestrowany jako bezrobotny.

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
Dziecku do 6 miesiąca życia osoby nieubezpieczonej powinnno być udzielone świadczenie opieki zdrowotnej bez konieczności przedstawiania dokumentu potwierdzającego prawo do świadczeń opieki (...)

Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu
usługi "Dostęp do treści" od 6,15zł

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

UWAGA! TYLKO TERAZ BEZPŁATNY DOSTĘP DO ZASOBÓW e-prawnik.pl
DLA FIRM sprawdź

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści na 1 godzinę cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 24 godziny cena 11,70zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 1 miesiąc cena 30,75zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EP

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drog± elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Podobne Opinie Prawne

  • Konkubinat a ubezpieczenie zdrowotne

    Moja znajoma od paru ładnych lat żyje w konkubinacie. Mają wspólnie dziecko. On ma ubezpieczenie zdrowotne. Ona była zarejestrowana w Urzędzie dla bezrobotnych, stąd też miała ubezpieczenie. Jednak (...)

  • Zasiłek rodzinny zamiast świadczenia z FA

    Pobieram alimenty na dziecko z ZUS w wysokości 200 zł. Wkrótce mają one zostać zastąpione dodatkiem alimentacyjnym z pomocy społecznej. Co mam zrobić, żeby juz od maja móc z nich skorzystać? (...)

  • Obowiązki osób pobierających zasiłek rodzinny

    Czy pracownik pobierający zasiłek rodzinny musi przedstawić w trakcie okresu zasiłkowego oświadczenie o dochodzie za rok poprzedni oraz o fakcie pobierania nauki przez dziecko? Jeżeli tak, to z jakich (...)

  • Składka zdrowotna z kilku tytułów

    Jestem zatrudniony na pełnym etacie z wynagrodzeniem przewyższającym średnią krajową, oprócz tego prowadzę działalność gospodarczą jako osoba fizyczna - płacę więc składkę na ubezpieczenie (...)

 

Komentarze: Ubezpieczenie zdrowotne dziecka

  • Bezrobotni 2009-10-24 14:36:00

    Re: Ubezpieczenie zdrowotne dziecka

    Mam syna 6 lat ani ja ani mój mąż nie pracuje i nie jest zarejestrowany na bezrobociu. Syn choruje ma orzeczenie o niepełnosprawności. Kiedy zachorował jeszce pracowałam i opłacałam zus jednak musiałam zamknąć firmę i zająć się synem. Czy my rodzice musimy być zarejestrowani i musimy mieć opłacane składki by nasz syn mógł korzystać z opieki medycznej?


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 2
  • 0
  • 8
  • 7
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Stanisław Wojciech Echilczuk

    ocena usługi:

  • ewelina

    ocena usługi:

    Porada udzielona w sposób bardzo przejrzysty i czytelny, powołując się na konkretne przepisy. Pełen profesjonalizm. Bardzo dziękujemy za szybką odpowiedź.
  • Ewa S.

    ocena usługi:

    Opinia Nr 144564 bardzo profesjonalna i rzeczowa, bardzo dziękuję Państwu za pomoc. Polecę Państwa usługi innym i gdy będę miała jeszcze jakiś problem napewno z przyjemnoscią skorzystam. Pozdrawiam Ewa S.
  • Małgorzata

    ocena usługi:

    Opinia bardzo profesjonalna, godna polecenia .Bardzo dziękuję, będę polecała Państwa usługi wszystkim znajomym.
  • Zosia

    ocena usługi:

    Profesjonalne, przede wszystkim rzeczowo i w ustalonym czasie ? zostałam klientem e-prawnika.
  • anna

    ocena usługi:

    jestem specyficznie nastawiona na usług e...ale e-prawnik bardzo ale to bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.
  • Mirosław

    ocena usługi:

    Witam, Dotyczy porady prawnej ID 144073nr. Jestem bardzo zadowolony zudzielonej porady. Jest ona profesjonalna, wyczerpującz i obszerna. Polecam wszystkim korzyslanie z usług e-prawnik Pozdrawiam Mirosław Ś.
  • Ela C.

    ocena usługi:

    Bardzo dziekuje, rzeczowa, dokladna i wyczerpujaca odpowiedz. Tak trzymać ! Inne firmy prawnicze nie udzielaja tak wyczerpujacych odpowiedzi ( a korzystałam z innych równierz ).Konkurencja daleko w tyle !!! Jak najbardziej polecam !
  • Mada

    ocena usługi:

    Jestem zadowolony z przedstawionej opinii , polecam profesjonalizm do przedstawienia realnej sytuacji prawnej
  • Marek

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalnie.Jestem bardzo zadowolony
  • Aleksander

    ocena usługi:

    Opinia przygotowana, szybko i jest wyczerpująca. Otrzymałem więcej informacji niż od adwokata przez pól roku. Polecam i zapewne jeszcze nie raz skorzystam. Aleksander
  • Marian

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalna opinia, polecam Marian
  • ss

    ocena usługi:

    Jestem zadowolona z wykonanej usługi.Opinia przedstawiona w sposób czytelny i rzetelny. Polecam korzystanie z e-prawnik.pl
  • Bogusław

    ocena usługi:

  • Elżbieta

    ocena usługi:

    Opinię sporządzony szybko i profesjonalnie. Bardzo dobry kontakt z biurem. Jestem zadowolona z wykonanej usługi. E 2912
  • Marcin

    ocena usługi:

    Bardzo profesjonalne podejście do zapytania klienta. Opinia przedstawiona w sposób czytelny i rzeczowy, poparta przepisami prawnymi. Jestem w pełni zadowolony z tej usługi. Polecam!
  • Bożena G.

    ocena usługi:

    Rzetelna opinia prawna przedstawiona w sposób czytelny i zrozumiały.Polecam wszystkim korzystanie z e-prawnika.

Porady prawne

  • Składka zdrowotna rencisty przedsiębiorcy

    Czy rencista prowadzący działalność gospodarczą ma obowiązek odprowadzania składki na ubezpieczenie zdrowotne, jeśli tak czy są od tego jakieś odstępstwa?

  • Ubezpieczenie zdrowotne a poród dziecka

    Jestem obywatelką Kazachstanu, przybywam w Polsce na podstawie karty czasowego pobytu. Mój mąż jest obywatelem Mołdawii, w Polsce przybywa na podstawie karty stałego (...)

  • Wykazana strata a składka zdrowotna w PIT 5

    Jeżeli firma wykazuje stratę, a więc nie płaci podatku, czy muszę w druku PIT-5 wpisać 7,75% podstawy składki na ubezpieczenie społeczne? Czy jeżeli tego nie zrobię (...)

  • Opodatkowanie ryczałtem a składka zdrowotna

    Czy osoba będąca opodatkowana na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych (17% stawka) odlicza składkę na ZUS (ubezpieczenie zdrowotne) od przychodu czy też (...)

  • Odliczenie skladki ZUS

    Prowadzę działalność gospodarczą rozliczaną podatkiem liniowym, a równocześnie osiągam dochody z tytułu najmu rozliczane podatkiem na zasadach ogólnych. W działalności (...)

Artykuły


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane