e-prawnik.pl Porady prawne

Elektroniczne instrumenty płatnicze

9 Artykułów


12 Informacji


12 Pytań i odpowiedzi


5 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

  "Złożyłem na policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa kradzieży pieniędzy z mojej karty kredytowej (wykonanie nieuprawnionych transakcji przez internet). Podałem zakres kwot i liczbę transakcji (bez szczegółów, nie miałem przy sobie (...)"

  Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa
 • Odpowiedzialność posiadacza karty

  "Na wyciągu online do karty kredytowej zobaczyłem transakcje na kilka tysięcy złotych, których nie dokonywałem. Karta jest i była cały czas u mnie. Zastrzegłem ją od razu i złożyłem formularze reklamacyjne. Bank poinformował mnie, że jeśli (...)"

  Odpowiedzialność posiadacza karty
 • Pomyłka banku na wyciągu do karty kredytowej

  "Mam wrażenie, że bank nie uwzględnił 2 lub 3 operacji na mojej karcie kredytowej w tym miesiącu. Nie mam pewności, bo nie odnotowuję tego i sprawdzenie zajęłoby mi sporo czasu. W umowie z bankiem jest zapis, że bank nie nalicza odsetek, jeśli (...)"

  Pomyłka banku na wyciągu do karty kredytowej
 • Waluta na potrzeby działalności gospodarczej

  "Chciałbym otworzyć sklep internetowy, w którym klienci mogliby by płacić za towary wyłącznie wirtualną walutą sklepu. Waluta ta byłaby do nabycia w drodze licytacji w serwisie Allegro. O podaży waluty decydowałbym ja. Czy taki rodzaj działalności (...)"

  Waluta na potrzeby działalności gospodarczej
 • Reklamacja a rozstrzygniecie sądu

  "Firma świadczy usługi wynajmu pojazdu. Klient który dokonał u nas wynajmu i opłacił transakcje karta kredytowa zareklamował usługę i zażądał zwrotu części zapłaty. Reklamacje skierował nie do nas, a do swojego Banku, który za pośrednictwem (...)"

  Reklamacja a rozstrzygniecie sądu
 • Informacje o rachunku a akceptant kart płatniczych

  "Wniosłem o wszczęcie postępowania egzekucyjnego i podałem numer konta dłużnika. Prawdopodobnie konto jest już nieaktualne, a dłużnik zapewne posiada gdzieś jakieś inne. W Polsce chyba nie ma centralnej informacji o rachunkach bankowych, ale (...)"

  Informacje o rachunku a akceptant kart płatniczych