Bezpieczeństwo na drogach. Ten projekt ma je zwiększyć
Główny Inspektorat Transportu Drogowego oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisały umowę o dofinansowanie projektu Budowa centralnego systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym.
Projekt jest realizowany przez GITD jako beneficjenta w ramach działania 8.1 Bezpieczeństwo ruchu drogowego, priorytetu VIII Bezpieczeństwo transportu i krajowe sieci transportowe, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.
Planowany całkowity koszt realizacji projektu wynosi 188 871 909,11 PLN, w tym przyznana kwota dofinansowania z EFRR 130 321 617,29 PLN. Głównym celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych wypadków poprzez wdrożenie skutecznego i efektywnego systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym.
Projekt obejmuje obszar całego kraju. Zakres projektu obejmuje realizację trzech kluczowych zadań:
1. zakup infrastruktury fotoradarowej oraz wyposażenia optoelektronicznego do sprawowania stacjonarnego oraz mobilnego nadzoru nad ruchem drogowym;
2. Utworzenie Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym;
3. Zakup oprogramowania systemowego umożliwiającego gromadzenie, przechowywanie i automatyczne przetwarzanie danych pozyskiwanych z urządzeń rejestrujących.
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?
Masz inne pytanie do prawnika?
Komentarze
Andrzej 2015-01-12 16:29:21
Najwieksza zaraza na polskich drogach to te insekty transportu. Tylko głupim mozna wsciskac kit, że chodzi tu o poprawę bezpieczeństwa. Każdy wie, że chodzi tu tylko o to, aby nas jeszcze bardziej łupić.
A jeśli chodzi o bezpieczeństwo to policja wystarczająco nam je zapewnia. Wcześniej nie było ani insekcji, ani fotoradarów. Kasa państwowa też była pełniejsza, a my nie płaciliśmy podatków na jakiś urzędasów typu inspekcja drogowa, straże z fotoradarami i inne bzdury....
Tadeusz 2015-01-09 09:05:33
Robiono eksperymenty z brakiem znaków w różnych miejscowościach Europy i Ameryk. Wynik: ludzie bez znaków ograniczajacych prędkość jeździli bezpieczniej - mniej kolizji, mniej wypadków, oraz znacznie mniej rannych i zabitych. Po przywróceniu znaków w kolejnych miesiącach sytuacja szybko wracała do złej normy - człek jako niewolnik jest bardziej zwiezwierzęcony - czy o to chodzi urzędasom, którzy zamiast nam służyć chcą być naszymi panami a my ich bydłem (pod dowolnym żewnym pretekstem).
sibek 2015-01-08 22:19:58
to jest bull shit, złodziejski i bezwzględny rząd idący po trupach...
Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?