e-prawnik.pl Porady prawne

ePUAP startuje, ale z problemami

9.6.2011

System ma ułatwić kontakt z urzędami przez internet. Na razie nie działa poprawnie.

- Od dzisiaj będzie można załatwić wiele spraw administracyjnych za pośrednictwem internetu, w tym przesłać elektronicznie do urzędu wnioski m.in. o becikowe, o stypendium szkolne, uzyskać odpis z ksiąg stanu cywilnego czy dokonać wpisu do ewidencji działalności gospodarczej – poinformował Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Wszystko ma być możliwe dzięki usłudze bezpłatnego Profilu Zaufanego na ePUAP. Aby załatwić niektóre sprawy urzędowe na odległość wystarczy przejść proces rejestracji na stronie www.epuap.gov.pl.

Niestety na razie mogą występować – jak możemy przeczytać wchodząc na stronę systemu –  przejściowe opóźnienia w jego działaniu. O jakie niedogodności chodzi? – Nie możemy udzielić takiej informacji. Obecnie trwają prace nad przywróceniem pełnej funkcjonalności systemu – odpowiada na nasze pytanie pracownik z Service Desk systemu ePUAP.

Niektóre osoby wchodząc na stronę ePUAP mogą zobaczyć komunikat Error 500: Session not active lub informację, że są problemy z systemem. Taki błąd wskazuje na nieprawidłowe działanie serwera na którym działa aplikacja.

Zrzut ekranu ze strony www.epuap.gov.pl
.

Zrzut ekranu ze strony www.epuap.gov.pl

Wśród innych przyczyn nieprawidłowego działanie platformy może być duża liczba odwiedzin strony.

Dariusz Madejski, e-prawnik.pl

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ