Kaczyński przegrał w trybie wyborczym

Według sądu prezes PiS kłamał mówiąc, że część posłów PSL głosowała za legalizacją miękkich narkotyków.

Jarosław Kaczyński musi teraz publicznie sprostować swoją wypowiedź. Sąd zakazał mu również rozpowszechniania nieprawdziwych informacji w tej sprawie.

Sąd Okręgowy w Warszawie postanowił, że lider PiS ma zamieścić sprostowanie na antenie TVP Info w ciągu 48 godzin od uprawomocnienia się orzeczenia. Ponadto musi wypłacić 10 tys. zł na rzecz Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

Sprostowanie ma mieć formę wyeksponowanego na cały ekran oświadczenia, czarną czcionką na białym tle. Dodatkowo jego treść ma zostać odczytana przez lektora.

To już drugi proces w trybie wyborczym, jaki lider PiS przegrał w tej kampanii. Poprzedni wytoczyli mu pod koniec sierpnia posłowie PO. PiS musiało sprostować wypowiedzi swoich polityków na temat kampanii informacyjnej PO "Polska w budowie".

Dariusz Madejski, e-prawnik.pl

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (4)

antytotal

12.9.2011 6:57:43

Re: Kaczyński przegrał w trybie wyborczym

Straszne nadchodzą czasy, łatwego manipulowania zdezorientowanymi prostaczkami, wierzącymi w to co im się poda masowo do wierzenia w massmediach - włąnśnie na koszt manipulowanych - nie trzeba wszczepiać chipów - taniej i skutecznie - oto potęga.

_arp

11.9.2011 9:5:9

Re: Kaczyński przegrał w trybie wyborczym

Moim zdaniem ekipa przedwyborcza Premiera Kaczyńskiego powinna poddana być dobrej weryfikacji co do talentów roboczych. Jest to zły sposób działań i to jej szef powinien przeprosić na ekranie wszystkich, wyjaśnić swój błąd i odejść z pokorą.

kaztop

10.9.2011 18:0:59

Re: Kaczyński przegrał w trybie wyborczym

Tu jest widać jak kłamstwa są preferowane nawet przez Sąd. Oszustwa są nawet dla Sądu niczym złym w uwaleniu osób, sam wiem jak to wyglada, zdarzenia nie było a je wymyślono na zlecenie, jestem z małym dzieckiem w Kościele ale świadkowie z Kościoła nie moga być przesłuchani, Sąd łamie prawo w imie prawa ! To jest norma a oskarzony musi być udupiony. Tak działa w Polsce prawo i jego przedstawiciele, mało tego do oszustwa podstawiaja babe w dziewiątym miesiącu ciąży, kłamią na cały gwizdek, ale prawda jest tylko ważna z ich oszustwa i nic więcej ! To jest siła bandziorów w Sądach i Prokuraturze. Co im tam skazać Kaczyńskiego? Jak innych ludzi niszczy sie wyrokami na zlecenie, takich mamy dziś oszustów Prokuratorów na najwyższych szczeblach. NA nich nie siły to oni ferują kogo udupić lub skazać, albo wymyślaja określenia których nawet Język Polski nie ma w słowniku jako powód do uwalenia śledztwa, lub odstapienia od sprawdzenia ich matactwa i oszustwa.

wrazliwy

9.9.2011 23:30:24

Re: Kaczyński przegrał w trybie wyborczym

Mam nadzieje ze kare zaplaci z wlasnych peniedzy anie podatnikow

Pokaż wszystkie komentarze (4)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: