Komorowski chce, byśmy poszli w ślady Portugalii

Polska i Portugalia zamierzają bliżej współpracować przy projektach związanych z elektroniczną administracją. Memorandum w tej sprawie zostało podpisane w czasie oficjalnej wizyty Bronisława Komorowskiego w Lizbonie.

Portugalia jest w czołówce państw unijnych jeśli chodzi o elektroniczną dostępność usług publicznych. Polska w tej kwestii jest ponaglana przez Komisję Europejską.

Wiceminister administracji i cyfryzacji Igor Ostrowski powiedział, że od Portugalczyków możemy się wiele nauczyć. - Bardzo dużo zrobili jeżeli chodzi o administracyjne usługi w internecie. Na przykład wyrabianie dokumentów, czy rejestracja różnych rzeczy i usług - mówi Ostrowski.

Wiceminister Ostrowski wyraził nadzieję, że już niedługo Polacy też będą mogli nie wychodząc z domu załatwić urzędowe sprawy. Zaznaczył jednak, że program cyfryzacji administracji będzie wprowadzany stopniowo. - To gminy decydują o tempie wdrażania zmian. W poniedziałek minister Michał Boni, przedstawi szczegółowy plan cyfryzacji - tłumaczy.

Igor Ostrowski poinformował, że Portugalczycy zainteresowali się naszym programem dotyczącym cyfryzacji szkół, a także ponownego wykorzystania danych sektora publicznego.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak Telewizja Trwam edukuje Polaków
80 proc. Polaków wie, czym jest cyfryzacja telewizji naziemnej
Polska i Portugalia chcą więcej pieniędzy z UE
Kraje będą działać w sprawie utrzymania funduszu spójności, którego budżet europejskich na lata 2014 - 2020 nie przewiduje. Co zrobią?
Największe skandale informatyczne w Polsce
Te projekty miały ułatwić nam życie. Pochłonęły miliony, a efektów nie widać do dziś.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Wylogowany

23.4.2012 21:51:0

Re: Komorowski chce, byśmy poszli w ślady Portugalii

Ślepy będzie uczył głuchego i na odwrót. Możę niech lepiej oba państwa zaczna uczyć się cyfryzacji od USA, albo innego naprawdę potentata w cyfryzacji społeczeństwa, administracji, wojska, szkolnictwa itd.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 20.8.2019

  Ochrona danych osobowych na wakacjach

  Poznaj kilka porad, jak w czasie wakacji zadbać o swoje dane osobowe i uchronić się przed potencjalnymi problemami.

 • 18.12.2018

  Prezenty przez internet?

  Jeśli kupujemy prezenty przez internet, można je zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 14 dni. Odsyła na się je swój koszt. Ważne są terminy dostawy i realizacji zamówienia (...)

 • 3.12.2014

  Sprzedawcom internetowym nie pozostało wiele czasu na wprowadzenie zmian

  Nowe, wchodzące w życie 25. grudnia 2014 r., przepisy wymuszają dostosowanie dotychczasowego sposobu prowadzenia sprzedaży on-line do nowych unijnych standardów. Zmian jest wiele a czasu niecały (...)

 • 24.3.2019

  E-meldunek

  W razie zmiany miejsca zamieszkania bądź powrotu z zagranicy i braku meldunku w Polsce, nie trzeba już iść do urzędu. Można zameldować się przez Internet.

 • 25.6.2017

  Akcyza na elektroniczne papierosy i wyroby nowatorskie

  Ministerstwo Finansów skierowało do konsultacji publicznych projekt ustawy, która wprowadza akcyzę na płyny do e-papierosów i wyroby nowatorskie. Przewiduje też obowiązek (...)