Konkurs dla gmin i powiatów Budujemy Miasteczka Ruchu Drogowego dla dzieci i młodzieży

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wraz z Komendą Główną Policji zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej". Konkurs kierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego: gmin i powiatów, a jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie projektów modernizacji, doposażenia lub rozbudowy miasteczka ruchu drogowego.

Przedmiotem projektów jest realizacja zadania publicznego z zakresu ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego, w drodze dofinansowania wybranych projektów. Projekty powinny kształtować nawyki prawidłowego zachowania się rowerzystów w ruchu drogowym, popularyzować zasady oraz przepisy ruchu drogowego. Jednym z zadań konkursu jest także stworzenie warunków dla dzieci i młodzieży do przeprowadzania egzaminów na kartę rowerową i motorowerową oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu, rekreacji i sportu. Projekty miasteczek ruchu drogowego powinny przyczynić się do podniesienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez edukację dzieci i młodzieży w zakresie wychowania komunikacyjnego.

Porady prawne

Suma nagród wyniesie 100 tysięcy złotych. Szczególnie wysoko będą oceniane przedsięwzięcia cechujące się innowacją i nowoczesnością oraz możliwością realizacji projektu. Akceptację uzyskają również pomysły angażujące w realizację zadania społeczność lokalną oraz inne podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Projekty należy nadsyłać na adresy właściwych Urzędów Wojewódzkich, z dopiskiem: Konkurs „Budujemy Miasteczka Ruchu Drogowego".

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 15 kwietnia 2009 r. (decyduje data stempla pocztowego). Rozstrzygnięcie Konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 1 czerwca br.

Regulamin Konkursu na projekt miasteczka ruchu drogowego pn. "Budujemy Miasteczka Ruchu Drogowego" 

Źródło: www.mswia.gov.pl


A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika