Kontrola skarbowa

Pozostałe

Konsultacje podatkowe w sprawie objaśnień do regulacji Mandatory Disclosure Rules

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt objaśnień do przepisów, które dotyczą wprowadzenia do polskiego porządku prawnego obowiązku raportowania schematów podatkowych. Zaprasza do przesyłania uwag do projektu objaśnień do 7 stycznia 2019 r.

Po co konsultacje podatkowe?

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt objaśnień dotyczących stosowania przepisów związanych z obowiązkiem przekazywania do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej informacji o schematach podatkowych (ang. Mandatory Disclosure Rules).

Publikacja projektu ma na celu umożliwienie przeprowadzenia możliwie szerokich konsultacji dokumentu przed wydaniem jego finalnej wersji. Kierunek wyjaśnień omówionych zagadnień, jaki został zaprezentowany w projekcie objaśnień, nie powinien ulegać zmianom na niekorzyść podmiotów objętych nowymi przepisami.

Dodatkowo MF poinformowało, że objaśnienia mogą być w przyszłości uzupełniane o przedstawienie nowych zagadnień lub komentarzy. Na kierunek ewentualnych zmian wpływać będzie analiza praktyki stosowania przepisów regulujących obowiązek raportowania schematów podatkowych.

Link do projektu objaśnień

Jak zgłaszać uwagi?

Konsultacje projektu objaśnień są otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób i podmiotów.

MF zaprasza do przesyłania konkretnych uwag do przedstawionego projektu do 7 stycznia 2019 r. na adres e-mail Departamentu Systemu Podatkowego Ministerstwa Finansów: sekretariat.SP@mf.gov.pl

MF prosi o przesyłanie plików w wersji edytowalnej. Ostateczne objaśnienia planuje opublikować w połowie stycznia 2019 r.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.6.2018

  Raportowanie informacji o uzgodnieniach transgranicznych

  Unijna dyrektywa przewiduje obowiązek raportowania uzgodnień transgranicznych, m.in. w przypadku których dokonano pierwszej czynności służącej ich wdrożeniu w okresie między dniem wejścia (...)

 • 26.11.2018

  Konsultacje podatkowe dot. nowości podatkowych

  Resort finansów zaprosił do konsultacji w zakresie kontrowersyjnych zmian w podatkach przewidzianych na 2019 r.

 • 30.8.2018

  Zmiany podatkowe na 2019 r.

  Minister Finansów przekazał do uzgodnień i konsultacji projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, (...)

 • 27.9.2018

  Rząd uszczelnia podatki dochodowe...

  Rządowy projekt przewiduje uproszczenie prawa podatkowego dotyczącego podatków dochodowych oraz uszczelnienie systemu podatkowego. Zaproponowano np. wprowadzenie opodatkowania dochodów (...)

 • 20.5.2018

  Uprzednie konsultacje administratora danych z organem nadzorczym

  Według RODO, zawsze kiedy administrator danych nie może znaleźć środków wystarczających do zmniejszenia ryzyka do dopuszczalnego poziomu (np. ryzyko szczątkowe wciąż jest wysokie), (...)