Krajowy Rejestr Długów szybciej zweryfikuje przedsiębiorców

W Krajowym Rejestrze Karnym został uruchomiony automatyczny moduł wstępnej selekcji wniosków Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej przesyłanych do Krajowego Rejestru Karnego za pośrednictwem systemu teleinformatycznego CEIDG.

W ciągu miesiąca funkcjonowania modułu zostało automatycznie zweryfikowanych 1 017 122 wnioski.

Efektem uruchomienia wstępnej selekcji wniosków CEIDG dokonywanej automatycznie przez system teleinformatyczny Krajowego Rejestru Karnego jest przyspieszenie przekazywania informacji o środkach karnych w postaci zakazu prowadzenia działalności gospodarczej, zakazu wykonywania określonego zawodu oraz zakazu prowadzenia działalności związanej z wychowaniem, leczeniem, edukacją małoletnich lub opieką nad nimi, orzeczonych wobec przedsiębiorców będących osobami fizycznymi.
Informacje o zakazach podlegających wpisowi do CEIDG Krajowy Rejestr Karny przesyła udzielając odpowiedzi na wniosek CEIDG lub z urzędu.
źródło: www.ms.gov.pl

Obserwuj nas na:

Tagi: 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

maddogs

5.5.2013 1:54:51

Re: Krajowy Rejestr Długów szybciej zweryfikuje przedsiębiorców

Urzędnik to nie człowiek,to osoba która za pośrednictwem klawiatury ,moze a nawet lubi niszczyć innych. Obywatel RP.

_arp

25.4.2013 19:8:58

Re: Krajowy Rejestr Długów szybciej zweryfikuje przedsiębiorców

Nie można wszystkiego w czambuł niszczyć bezdusznym systemem auto ustawionym palcem jednego człowieka.Automatyczna weryfikacja może w tematach szczególnie wychowawczych być przyczyną wylania dziecka z kąpielą. Jeżeli odrzuca się jedną osobę to trzeba przyjąć na to miejsce lepszą bo potrzeby z pewnością zostaną a do takich roztrzygnięć trzeba użyć również naturalnej głowy ludzkiej na zasadzie indywidualnego podejścia.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 30.11.2017

  Działa Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców Transportu Drogowego

  Wdrożony przez GITD Krajowy Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców Transportu Drogowego to m.in. baza danych przedsiębiorców transportu drogowego, umożliwiająca wymianę gromadzonych (...)

 • 24.1.2019

  Kogo skontroluje Urząd Ochrony Danych Osobowych w 2019 roku?

  Zgodnie z zatwierdzonym przez Prezesa UODO rocznym planem kontroli sektorowych, w 2019 roku UODO zweryfikuje przetwarzanie danych osobowych w takich m.in. obszarach, jak: telemarketing, (...)

 • 9.9.2019

  Geoportal - czyli co?

  Geoportal.gov.pl to nowoczesny sposób udostępniania informacji przestrzennej. Jest on portalem mapowym udostępniającym obywatelom, przedsiębiorcom oraz administracji publicznej informację (...)

 • 15.7.2017

  Jak sprawdzić wiarygodność biura podróży?

  Istnieje kilka sposobów sprawdzenia biura podróży, z którym zamierzamy się wybrać na zasłużone wakacje. Wprawdzie większość z wyjeżdżających podpisuje umowy na długo przed (...)

 • 4.12.2013

  Ogólne informacje o KRS

  Krajowy Rejestr Sądowy to urzędowy zbiór danych, które dotyczą takich podmiotów jak przedsiębiorcy, stowarzyszenia, organizacje społeczne i zawodowe, fundacje, samodzielne publiczne zakłady opieki (...)