Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

Nie każdy wie, iż obowiązek opłacenia podatku za transakcję na Allegro spoczywa nie tylko na firmach, ale też niekiedy na osobach prywatnych, które sprzedają lub dokonują zakupu. Sprawdź, kiedy trzeba zapłacić podatek.


Kupujący też zapłaci

Jedyną sytuacją, w której to kupujący jest obowiązany zapłacić podatek od transakcji sprzedaży na Allegro, jest ta, gdy zakupił on od osoby prywatnej rzecz o wartości rynkowej przekraczającej 1000 zł.

Należy wtedy zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) w wysokości 2% od wartości zakupionego towaru w terminie 14 dni od zawarcia umowy sprzedaży, czyli zakończenia aukcji.

Sprzedaję i mam działalność gospodarczą

Nie budzi wątpliwości – pod kątem obowiązku płacenia podatków - sytuacja handlujących w internecie firm oraz osób, które mają założoną działalność gospodarczą.Rozliczają się one z fiskusem tak, jak za sprzedaż w tradycyjnym sklepie, zarówno z tytułu VAT, jak i podatku dochodowego.


Sprzedaję, ale nie prowadzę działalności gospodarczej

Bardziej szczegółowego rozważenia wymaga sytuacja osób, które handlują w sieci, ale nie prowadzą działalności gospodarczej.

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, sprzedający nieprowadzący działalności gospodarczej musi odprowadzić podatek od sprzedaży rzeczy ruchomej, którą posiadał krócej niż 6 miesięcy. Tym samym dochód uzyskany z takiej sprzedaży należy wpisać do formularza PIT w rubryce "inne dochody" i uiścić należny podatek zgodnie ze skalą podatkową.

Ważne: Organy podatkowe interpretując ten przepis stwierdzają, iż ustawa nie rozróżnia sprzedawanych rzeczy na używane i nowe. Przychód ze sprzedaży rzeczy używanych, co do zasady nie jest zwolniony z opodatkowania!

Do rzeczy używanych również ma zastosowanie reguła, iż od ich sprzedaży należy odprowadzić podatek, jeżeli posiadało się je krócej, niż pół roku.

Częsta sprzedaż - lepiej założyć firmę?

Według prawa działalność gospodarczą powinien zarejestrować każdy sprzedawca, który zarabia – m.in. w internecie – w sposób zorganizowany i ciągły. Ważna jest tutajpowtarzalność i nastawienie na zysk. Zatem o firmie na pewno powinna pomyśleć osoba, która sprzedaje rzeczy, nabyte wcześniej tylko po to, by odsprzedać je z zyskiem.

Ponadto o prowadzeniu działalności gospodarczej może mówić taki sprzedawca, dla którego handel w sieci to podstawowe źródło utrzymania.

Nie od razu powstanie jednak obowiązek płacenia podatku VAT. Ustawa zwalnia od podatku podatników, u których wartość sprzedaży opodatkowanej nie przekroczyła łącznie w poprzednim roku podatkowym kwoty 150 000 zł. Do wartości sprzedaży nie wlicza się kwoty podatku.

Po przekroczeniu tego limitu w skali roku, osoba dokonująca sprzedaży towarów za pośrednictwem internetu będzie miała obowiązek zarejestrować się jako podatnik VAT czynny, a każda transakcja przez nią zawierana będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług według właściwej stawki.

Masz wątpliwości? Zapytaj w urzędzie

Kiedy sprzedawca ma wątpliwości w kwestii podatków, jakie powinien zapłacić oraz tego, czy musi zarejestrować działalność gospodarczą, może o to zapytać w Krajowej Informacji Podatkowej (KIP). Informacja taka nie ma jednak wiążącej mocy prawnej. Jeśli po pewnym czasie urzędnicy inaczej zinterpretują przepisy, mogą zmienić decyzję i uznać, że sprzedawca prowadził działalność bez rejestracji.

Jedyną możliwością zdobycia opinii, którą musi respektować każdy urząd skarbowy w Polsce, jest złożenie pisemnego wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej. Interpretacje indywidualne prawa podatkowego wydawane są w imieniu Ministra Finansów.

Wniosek o wydanie takiej opinii może złożyć każdy zainteresowany: podatnik, płatnik lub inny podmiot, w tym także osoby niemające miejsca zamieszkania lub siedziby na terytorium Polski. We wniosku możemy spytać o stan faktyczny oraz o ewentualne zdarzenia przyszłe, których następstwem mogą być określone konsekwencje podatkowe.

Interaktywny formularz wniosku znajdziemy np. na stronie Ministerstwa Finansów. Fiskus nie odpowie nam jednak za darmo - wydanie interpretacji indywidualnej kosztuje podatnika 40 złotych za każdy stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem wniosku.

Jaka kara za unikanie zapłaty podatku?

Wydatek na interpretację może jednak być opłacalny zważywszy na kary, jakie grożą za prowadzenie niezgłoszonej działalności gospodarczej.

Jeśli podczas kontroli okaże się, że powinniśmy zarejestrować firmę i rozliczać się jak przedsiębiorcy, narażamy się na kary zarówno ze strony urzędu skarbowego, jak i ZUS-u: grzywnę lub ograniczenie wolności na podstawie Kodeksu wykroczeń, grzywnę (do 5.000zł) na podstawie Ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych z tytułu niezgłoszenia ubezpieczenia ZUS oraz grzywnę lub pozbawienie wolności na podstawie Kodeksu karnego skarbowego z tytułu nieopodatkowania działalności gospodarczej. 

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (44)

Asterix65

25.1.2017 20:35:40

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

Czyli jak przedmiot jest sprzedawany 5 razy,to w końcu podatek przekroczy jego wartość.Kurde naprawdę genialne oszustwo.

zaneta

6.2.2016 15:41:26

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

Witam Sprzedaję opaski ręcznie robione. Miesięcznie mam ok 100-150 zł z przesyłką Czy muszę założyć działalność gospodarczą i odprowadzać podatek ?

kometja

18.6.2015 11:0:45

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

kaptur- no ja się nie rozliczam, też mi rocznie wychodzi około 400-900zł za sprzedaż ubrań i butów, pasków i biżuterii - wszystko używane, sprzedawane nieregularnie (raz wystawiam 15 rzeczy, potem przez parę miesięcy nic). Nie rozliczam się - nadal jest to sprzedaż okazjinalna, nie jakaś działalnosć gospodarcza, rzeczy sa używane i mam je ponad pół roku.

kaptur

23.2.2015 12:10:49

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

Witam. Mam pytanie w tym roku i zeszłym tj.2015 i 2014 sprzedałam ubrania rzeczy ze swojej szafy za sumę ok. 550zł a z przesyłką ok 750zł (miałam je w posiadaniu ponad 6 m-cy)czy muszę rozliczyć sie z tego??

WszystkoNaCzarno

4.10.2014 22:16:14

Koszerny Urząd Skarbowy

Nic żydom nie płacić! Umawiać się poza Allegro (nie klikać - nie kupować, nie licytować).

northwood

11.3.2014 10:6:35

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

Witam serdecznie, Latem 2013 roku wyjechałem na program typu Work and Travel do USA. Za część mojego wynagrodzenia kupiłem jednorazowo rzeczy, które później w polsce wystawiłem na sprzedaż na allegro. Żeby było wygodniej i taniej, postanowiłem założyć sklep na allegro. Pytanie teraz Czy powinienem rozliczyć się z fiskusem? Dodam, że sprzedaje rzeczy, które kupiłem jednorazowo, nie przywożę, nie domawiam więcej rzeczy tylko cały czas jest ta sama ilość rzeczy którą przywiozłem. Czy w tym przypadku muszę się rozliczyć?

Zygmunt_mt

6.1.2014 11:7:25

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

W jaki sposób mam wykazać, ze części elektroniczne kupione dość dawno, mają po więcej niż 6 miesięcy, jeżeli kupowałem je w różnych terminach,miejscach, na przestrzeni od kilku miesięcy do kilkudziesięciu lat. Jestem hobbystą elektronikiem i teraz wysprzedaję to co nagromadziłem przez prawie pół wieku.

Prorok666

11.6.2013 18:18:31

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

Czy Graś zapłacił już podatek za to, że dozoruje niemcowi dom i w nim mieszka za darmo? Ostatnio czytałem, że fiskus chce też podatek od komunijnych prezentów, które dostają dzieci... Czy Wałęsa zapłacił podatki od corocznych prezentów imieninowych? Ilu z Wiejskiej nie zapłaciło podatków od prezentów i darowizn nie wspominając o innych...? Oni się tłumaczą tym, że nie wiedzieli iż muszą takowy podatek zapłacić. Hmmm.... to oni ustalają i nie wiedzą co ustalają ? !!! Więc co ma powiedzieć prosty obywatel, który nie ma pojęcia na ten temat. Wiem jedno-fiskus to złodziejstwo... płacę podatki (VAT, akcyza i inne) kupując towar, więc ile razy mam płacić za jednen raz zakupiony towar? Obywatel, który sprzedaje na Allegro raczej nie sprzedaje dla zysku (chociaż i tacy są) ale sprzedaje dlatego, żeby nie być zmuszonym iść kraść bo coś jednak do garnka musi włożyć, żeby się najeść a lekarstwa co 2 miesiące droższe a NFZ patrzy tylko kiedy ubędzie następny chory. EUREKA... Już rozumiem-fiskus razem z NFZ i "panami" z Wiejskiej w ten sposób chcą rozwiązać problem niechcianych obywateli... Ludzie sami się wykończą nie widząc żadnego sposobu na zarobienie kilku złotych na przeżycie.

Ktoś

19.5.2013 13:4:37

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

i się dziwią, że ludzie wyjeżdżają... Małe zarobki, ledwo co połowa państwa żyje, a im za mało... żenada... Dziwie się, że ludzie nie zrobili jeszcze pospolitego ruszenia na ten burdel...

franek

23.3.2013 10:31:48

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

Czy ktoś byłby tak uprzejmy i podał przepis prawny, który zwalnia z płacenia podatku w przypadku sprzedaży przedmiotu zakupionego 6+ miesięcy wcześniej, niż data sprzedaży? Jakoś nie mogę się doszukać :( Z góry uprzejmie dziękuję.

dudi

28.2.2013 1:11:37

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

"O podatkach muszą też pamiętać osoby, które sprzedadzą rzecz, nabytą wcześniej tylko po to, by odsprzedać ją z zyskiem. Wówczas automatycznie stajesz się podatnikiem VAT, nawet jeżeli nie masz zarejestrowanej działalności gospodarczej. Nie musisz jednak rozliczać tego podatku, dopóki osiągnięte przez Ciebie przychody ze sprzedaży nie przekroczą odpowiedniego limitu. Obecnie jest to 150 tys. złotych." Łeee, to spoko :)

dobra dusza

26.2.2013 22:12:33

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

czas się wyprowadzić do innego kraju, ten statek tonie

dolar86

22.12.2012 23:2:3

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

Ludzie a moze to juz czas bysmy sie zgrali i wyszli na ulice(razem jestesmy zolnierzami osobno marionetkami) bo te kurwy robią co chca z nami a my na to pozwalamy , przeciez to sa nesze pieniądze więc dlaczego jakies inteligenty bez szkoly maja nimi rzadzic, jeszcze gotowi pomyslec ze my tu jestesmy dla nich a nie oni dla nas. ja badzo ubolewam nad tym ze ten zamach na sejm nie doszedł do skutku .Brunon jestes wielki Pokój z tobą

MamDosyc

8.12.2012 15:18:12

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

A jeszcze podobno są tzw. cywile, czyli osoby ze skarbówki, które podają sie za normalnych klientów jakiegoś sklepu. Korespondują i po kilku transakcjach wjeżdżają do domu i zatrzymują. Podobno tak jest.

Michał

8.12.2012 14:59:47

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

Ja będę mieć w styczniu 2013 15 lat. I co ? Chciałbym zrobić transakcję na 3000 złotych, ale nie mogę. Nawet zapłaciłbym te 23%, bo i tak bym był na +, ale co ? Ale nie mam możliwości. To mam być karany za to, że nie zapłacę podatku ? Przecież nie mam jak. Czy w takiej sytuacji może jednak będzie najniższa grzywna ? Raczej nie spróbuję.

adamN

2.11.2012 12:57:58

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

czyli przy sprzedaży powiedzmy nowego sprzętu elektroniecznego za 2 tys. podatek zapłacę i ja i gość, który to ode mnie kupi? To już lepiej skorzystać z gumtree i sprzedawać bez pośrednictwa allegro.

koman

15.10.2012 20:9:3

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

To jakaś granda!!! Złodzieje, oszuści i manipulanci mają się dobrze, im nikt do dupy się nie dobiera, w tym chorym kraju ściga się i skazuje na szafot ludzi biednych, którzy zarabiaja grosze na tym cholernym Allegro, sprzedaje się rzeczy używane, które się kupiło i zapłaciło podatek, teraz ze stratą odsprzedają innym biedakom szmaty, dorabiając GROSZE i ZŁOTÓWKI- NIE TYSIĄCE!!! do budżetu domowego. Ten złodziejski \"rzont\" juz tak nam obsrał jakośc życia, że to musi pierdol..ąć, niech ich wszystkich szlag, ludzie wysyłajcie im energię oczywiście odpowiednią, zadziała!!! Niedługo każą nam płacić podatki od pierdzenia! STALINOWCY!!!!

east-import

7.10.2012 16:39:52

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

andy. Podszywanie się pod kogoś jest karalne

andy

10.5.2012 17:25:58

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

Orientuje się ktoś czy będzie problem jeżeli sprzedaję towar na allegro z konta innej osoby i wystawian na ten towar rachunki, faktury vat z wszystkiego się rozliczam dokladnie.

bodzio

17.2.2012 18:13:6

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

LUDZIE CZY WY JESTEŚCIE ŚLEPLI BAZĘ DANYCH ADRESOWYCH KONT CHCĄ UKRAŚĆ Z ALLEGRO. CIEKAWE CO NA TO URZĄD OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH. CIEKAWE KOMU JĄ SPRZEDADZĄ. WCHODZI NOWA DYREKTYWA UNIJNA O KASOWANIU DANYCH OSOBOWYCH NA ŻYCZENIE KLIENTA.JEŻELI MOICH DANYCH NIE SKASUJĄ PONIOSĄ KARĘ. UNAS JAK ZWYKLE FISKUS UŚMIERCA KOLEJNĄ FIRMĘ NIE DAJĄC NIC W ZAMIAN. TO JEST WĄŻ KTÓRY ZJADA WŁASNY OGON.

Paweł

12.2.2012 12:37:5

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

Warto powiedzieć tym "dupkom" rządzącym że tak jak dziś się dziwią że ACta i inne doprowadziły do spadku popularności, mogą ze zdziwieniem obudzić się w Grecji...tak w Grecji i nie pomogą mydlenia Rostowskiego o tym że żyjemy w kraju mlekiem i miodem płynącym. LUDZIE MAJĄ JUŻ DOŚĆ!!!! Olewajcie ludzi, lekceważcie, a ta arogancja wasza doprowadzi do Rewolucji Październikowej, będziesz Tusku bardzo zdziwiony i nawet baranie oczka już nie będą robiły wrażenia, ani głupkoate wywody Grasia.. RÓBCIE TAK DALEJ Mistrzu robienia ludzi w jajo- tu nie Moskwa...jak się naprawdę zacznie to ie zapanujesz nad tym TUSKU..

Skorpion

3.2.2012 17:45:25

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

Ciekawe ile za ten program fiskus zapłaci??. Przecież to są nasze podatników pieniądze.Jeżeli chcą więcej kasy to niech zlikwidują Senat, zmniejszą liczbę posłów, zlikwidują dopłaty do kościoła, zlikwidują pensje dla księży, wprowadzą limity na służbowe samochody dla posłów i innych " niewykwalifikowanych urzędasów". Jak były wybory, to bardzo dużo na ten temat obecna władza mówiła.Wybory się skończyły i koniec temat.Za komuny były przynajmniej jakieś taryfikatory ołacowe i nie było tak wysokiego zróżnicowania w płacach. Nawet jeśli pensja była niewysoka, to wystarczała na utrzymanie rodziny. teraz wystarcza albo i nie na opłatę czynszu.Roztrwonili cały majątek jaki został po komunie, a teraz dobierają się do tych, którzy próbują jakoś zarobić na życie i związać koniec z końcem.Myślę że trzeba im zablokować ten pomysł, tak jak AKTA.

Jacek

3.2.2012 12:48:46

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

Pamiętać trzeba o jednym, podatki zawsze były i będą, państwo to organizacja życia jego członków, a to kosztuje, społeczeństwo to to samo, jedno i drugie musi funkcjonować, ale dotyka innych aspektów życia. Ale to co się dzieje dziś, to już przekroczyło dawno wszelkie granice, a z pewnością to nie koniec. Młodzi - nakładli wam we łby propagandy takiej samej jak za komuny a wy ją gładko łykacie, powiem krótko - to co dzieje się dziś, za komuny byłoby nie do pomyślenia. Pomyślcie, co wywoływało za komuny zamieszki i ofiary w ludziach? I nie pieprzcie mi, że prości ludzie byli nawiedzeni jakimiś szczytnymi ideami, u podłoża przede wszystkim stały względy materialne i perspektywy życia. Nie jestem przekonany, czy wówczas żyło im się gorzej od dzisiejszych pracowników charujących za 1500zł. Prześledźcie podatki, od opodatkowanego kosztu uzyskania przychodu-wypłaty, opodatkowanej (ZUS i US) wypłaty, opodatkowanego wydatkowania (VAT) wypłaty i opodatkowanego dobra, które kupujemy za wypłatę w sklepie, a wyjdzie nam, że całościowy podatek, który w ten sposób odprowadzamy chyba przekracza 80% !!!!!, a doliczyć należy szereg płatności obowiązkowych na rzecz państwa, które są ukrytą formą opodatkowania, w ten sposób być może dojdziemy do 90% opodatkowania, chyba tak jeszcze w historii Polski nie było, nawet za czasów ruska i komuny, ale jest dziś, za czasów ZŁODZIEJA

kajot

2.2.2012 22:27:40

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

Do: Waldemar Miotk Moje zdanie o konieczności płacenia podatków było, że tak powiem, ogólne. Nie ustosunkowywałem się do sensowności poszczególnych z nich. Co do PCC to, przyznaję, sam nie miałem pojęcia, że ta granica jest tak niska. Fiskus mim zdaniem powinien się skupić na łapaniu ludzi handlujących masowo, bez rejestracji działalności. Ale, jak znam polskich urzędników, prościej im będzie wyłapywać właśnie PCC. Swoją drogą, jaka jest odpowiedzialność pośrednika w podpisaniu umowy kupna-sprzedaży, czyli Allegro? W przypadku umów k-s samochodu jest zawsze jasno określone kto zapłaci PCC. Czy w przypadku umów zawieranych na Allegro nie powinno być podobnie (przepisy tego nie wymagają?)? Podatek niby bardzo wysoki nie jest, ale może to spowodować przerzucenie się ludzi na portale ogłoszeniowe. Takich transkacji fiskus nie wyłapie. Mam wrazenie, że zawsze ścigają tych, których ścigać łatwo, a nie tych, co robią naprawdę duże przekręty. Jak z abonamentem - nigdy nie płaciłeś - jesteś bezpieczny. Zapłaciłeś raz kiedyś (bo byłeś uczciwy/naiwny) to teraz Cię będą ścigać do końca świata.

NateC

2.2.2012 22:24:36

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

Zaraz zaraz ! jeśli sprzedaje przedmiot który miałem mniej niż 6 m-cy to mam płacić podatek ? czyzby ? a jesli sprzedaje go ze stratą z powodów ekonomicznych to jak to ma być ? przecież zapłaciłem podatek przy zakupie ..złodziejski fiskus zwróci podatek od straconej kwoty ? Jest kryzys wiec jak chca więcej kasy to niech się za robotę biorą bo obywateli i tak juz nie będzie z czego okradac

Konewka

2.2.2012 18:50:39

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

płacenie podatków za handel na allegro to jedno, chodzi głównie o pozyskanie prywatnych numerów kont, a allegro jest olbrzymią bazą tych danych. Wiadomo ze ludzie na kontach trzymają nie tylko swoje pensje ale również inne oszczędności pozyskane w różny sposób, np. pieniądze pożyczone od znajomych czy rodziny. Dzięki takim informacjom fiskus będzie miał możliwość zweryfikowania nie tylko sprzedaży na allegro, ale wielu innych spraw. Oni mają dostęp do kont firmowych bo przy zakładaniu firmy jest obowiązek podać fiskusowi te dane, nie mają natomiast możliwości dobrania sie do kont prywatnych póki człowiek sam im tego nie udostępni chociażby przez właśnie przelewy podatkowe. Ucierpią na tym głównie osoby prywatne ale i allegro i wiele innych sklepów internetowych. Skończy się na tym że będziemy kupować tylko w sklepach i na bazarach a do łask wróci poczta polska choć i tu gwarancji bezpieczeństwa nie ma. Mnie to irytuje nie tyle fakt płacenia podatków ile ich ilość i wysokość. Osoby u władzy ślicznie manipulują przepisami podatkowymi na swoją rzecz co było dobrze widoczne w 2007 przy zmianie przepisów w opodatkowaniu obrotu nieruchomościami. Rząd sie jednak wtedy trochę przejechał i szybko zrezygnował z tamtej opcji, niestety wracając do poprzedniej znacznie podatek podniósł. Takich chwilowych manipulacji jest wiele których nawet nie jesteśmy w stanie wyłapać. Potrafią to nieliczni i oni się bogacą, a my za nich musimy swoje zapłacić. Nasz rząd nie jest głupi, składa sie z cholernie inteligentnych ludzi, niestety swoją mądrość wykorzystują w nieuczciwy sposób, okradając nas i sprzedając nasz kraj. Zastanówcie się czym my teraz różnimy się od murzynów w czasie niewolnictwa? Nam sie daje jedynie pozorne poczucie wolności której tak na prawdę nie mamy i nigdy nie mieliśmy. Teraz są za to dodatkowe środki by nam ja odebrać. Niewolnicy przynajmniej wiedzieli na czym stoją, a my naiwnie dajemy sie oszukiwać... ale czy mamy inne wyjście? Jak znajdę takie co jednocześnie nie wpędzi mnie do więzienia albo do grobu to Wam powiem, a na razie musimy żyć w takiej rzeczywistości jaką nam fundują i najlepiej się nie odzywać dla własnego bezpieczeństwa.

artur

2.2.2012 15:34:29

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

ale jaja jeszcze troche i od wszystkiego bedziemy placić podadki,nie mogą sie nażreć

Waldemar Miotk

2.2.2012 15:22:51

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

Do:kajot - Wszyscy rozumiemy, że podatki należy płacić, nikt się nie chce uchylać, ale wszyscy już jesteśmy tak obłożeni podatkami, iż pozostało jedynie kilka ostatnich czynności za które ich płacić nie musimy (np. oddychanie, spanie itp). Podatek z tytułu PCC jest z gruntu niesprawiedliwy, gdyż sprzedający już za niego podatek zapłacił i jedynie pozbywa się czegoś czego nie potrzebuje, nie zarabiając na tym, a zazwyczaj sprzedaje po niższej cenie niż kupił. Ponadto w naszym państwie są tak skomplikowane przepisy podatkowe (i nie tylko), że zapewne wielu z nas zastanawia się wykonując jakąkolwiek czynność, czy nie powinien za to czegoś do państwa odprowadzić. W razie niewiedzy, niestety, otrzyma dodatkowo odsetki i karę. Doprowadza to do tego, że wszyscy musimy znać się na przepisach, które się nieustannie zmieniają a i tak nie mamy nigdy gwarancji że wszystko co robimy, robimy prawidłowo i nikt nie może się do niczego przyczpić. Nawet zadając pytanie w naszym urzędzie skarbowym nie możemy się powołać na ich odpowiedź, gdyż istnieje ryzyko, że pracownicy US nie wiedzą często jak być powinno. Wszystko jest kwestią interpretacji a przecież chodzi w tym wszystkim o nasze życie, naszą wolność, która wciąż jest zagrożona wszelkimi interpretacjami przepisów. Dlatego, jeżeli urząd skarbowy zaczyna kontrolę aukcji w Allegro, można być pewnym że znajdzie wielu, którzy nie mieli nawet pojęcia, że kupując coś o wartości powyżej 1000 zł należy zapłacić podatek. Oczywiście, trafi to jak zwykle w ludzi nie znających się na przepisach, najbiedniejszych, kupujących z oszczędności rzeczy używane. I jeszcze dostaną za to karę. Dlatego jest to tak bulwersujące.

DNO KQRWY

2.2.2012 13:37:59

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

Podobno nie ma inwigilacji, bo SOLIDARNOSC I KOSCIOL rzadzi, dziecko gloduje nowy kosciol sie buduje, wolnosc jest niebezpieczna, zabierzmy ja i zarobmy na tym, ludzie i tak przyklasna bo inteligentow juz tu nie ma, sa ludzie z papierkami, marnymi, jak kiedys SZLACHTA, gdzie nie spojrzal szlachcic, kupczenie i sprzedaz, dno, Polska to dno, na zachodzie nie lepiej, natomiast osiagniecia takie jak urzadzenia, maszyny, auta itd to wyrob pracy, mimo tego dziadostwa i kur...

mari

2.2.2012 12:51:9

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

Uważam, że w naszym kraju rządzą nieudolnie nieudolni ludzie, którzy studiowali ponoć ekonomie i zarządzanie. Trzeba oczywiście płacić podatki, bo tylko tak "gospodarka" może się kręcić. Jednak od lat widać, że to nie są te osoby, które potrafią wyprowadzić kraj z zapaści finansowej. Ci, którzy to potrafią są nękani i prześladowani lub eliminowani. To smutne, GDYŻ uboższe społeczeństwo zawsze zmuszane jest do życia w biedzie poprzez różnego typu rozporządzenia ekonomiczne?. A to tylko dlatego, by nieudolni rządzący zaspokoili sobie własne potrzeby materiale dzięki pseudo-bogaczom?, którzy skutecznie dyktują warunki ekonomiczne rządzącym politykom...to śmieszne!!! Tylko w POLSCE!! zabierają wszystko ludziom pracy..!Urzędy skarbowe działają jak OŚMIORNICA..Dla nas Allegrowiczów to zagrożenie dla spokoju domowego ogniska.Wytrzepią niektórych jak Pana Kluskę!ŻAŁOSNE!

S

2.2.2012 10:27:53

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

Po prostu ich obalmy. Spalmy im domy, wybijmy tych pieprzonych komuchów ( urzędasów wyższej rangi i kretynów z wiejskiej ) do nogi. Pokażmy, że nie damy się im uciskać jak im się żywnie podoba.

SK

2.2.2012 5:37:4

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

"kajot" nie do końca z tym lekarzem i drogami to prawda

Ela

1.2.2012 22:52:46

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

Niech potentaci wielkich pensji,odpraw,premii,itd płaca podatki.

kajot

1.2.2012 22:1:59

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

Nie zapłacisz, bo kupiłeś ze sklepu, a nie od osoby prywatnej. Jak z samochodami - od firmy, bez PCC, od osoby prywatnej - płacisz 2%. Nie bardzo rozumiem te złośliwe komentarze -jak mam sklep "w realu" to podatki są OK, a jak na Allegro to nie? Lekarza za darmo, drogi bezpłatne wszyscy chcą mieć, ale podatki płacić? nie... PS. Nie twierdze, że kupy państwowej (a więc NASZEJ) kasy się marnuje, ale bez podatków się nie da - chyba, że wszystko upaństwowimy i zyski z działalności wszelakiej będą finansowały działalność państwa. Tyle, że takie eksperymenty już były i skutek był marny.

Grabol

1.2.2012 22:0:40

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

@wowes Nie. Kupiłeś ze sklepu, który płaci VAT. Nie kupiłeś w celu odsprzedaży z zyskiem. Nie panikuj. Czytaj ze zrozumieniem.

maj

1.2.2012 19:55:2

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

heh ale to spowoduje ze nikt nie będzie na aukcji kupował tylko poza allegro będą się dogadywali i tyle allegro na tym straci

wowes

1.2.2012 19:0:4

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

Kupiłem 2 lata temu pralkę,lodówkę i meble ze sklepu przez allegro za ok 13000 zł. Nie zgłosiłem do skarbówki.Teraz uiszczę 260 zł podatku + kilka tysięcy kary?

Czarna Mańka

1.2.2012 18:50:16

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

Od dwudziestu lat siedzą przy korycie te same gęby wiec co można się po nich spodziewać. Za młodych lat spali na styropianie bo nie chciało się pracować. Teraz są na salonach ale głowy jak były kapuściane tak są nadal Z drugiej strony ci co ich wybierają tez lepszych głów nie mają. Wio Koniku i batem po Narodzie.

qwerty

1.2.2012 17:22:1

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

chuj wam w dupe nic nie zaplace zlodzieje

Popis

1.2.2012 14:49:29

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

maciek> Czy POlska czy PISka, jeden grzyb, ale chyba zaczynaja przerastac komune w inwigilacjach:) Komuno wroc!!! ;)

PL_Rekin

1.2.2012 14:32:2

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

Już widze jak kazdy idzie do ZUS i w PIT i PCC i płaci podatek za to że żyją.

lapidarna

1.2.2012 14:23:54

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

A to już kur...wo ! Brak mi słów.

Maciek

1.2.2012 14:18:3

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

CHUJ W DUPE POlsce

KOGO TO OBCHODZI

1.2.2012 12:41:12

Re: Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

Najlepiej będzie jeśli fiskus wejdzie nam do gara,nie po to,by zobaczyć czy w nim jest kurczak,cielęcina czy karkówka,ale po to,by sprawdzić czy nie mamy za dużo w nim wody,która jest potrzebna do gotowania.

Pokaż wszystkie komentarze (44)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: