NIK będzie miała nowego wiceprezesa

Rozpoczęła się procedura powołania nowego wiceprezesa NIK przez Marszałka Sejmu na wniosek Prezesa NIK. Sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej zaopiniowała pozytywnie na to stanowisko Mieczysława Łuczaka.

Mieczysław Łuczak zasiada w Sejmie jako poseł od 2005 roku przez trzy kolejne kadencje. Działa ponad podziałami, merytorycznie zaangażowany w prace sejmowych komisji. Jest osobą spoza bieżących sporów politycznych.

W czasie swojej aktywności zawodowej poznał dogłębnie zagadnienia związane z obroną narodową, samorządem terytorialnym oraz wydatkowaniem środków unijnych. Był członkiem Zarządu Związku Powiatów Polskich, starostą wieluńskim, radnym i zarazem Przewodniczącym Zarządu Powiatu. Od 2005 roku jest posłem przez kolejne trzy kadencje, szczególnie zaangażowany w prace Komisji Obrony Narodowej.

Mieczysław Łuczak w ostatnich 10 latach nie pracował w żadnej instytucji, której wykonanie zadań kontroluje NIK, nie będzie miał więc żadnego konfliktu interesów w sprawowaniu nadzoru nad procesem kontrolnym.

Przed powołaniem na stanowisko wiceprezesa Mieczysław Łuczak złoży mandat poselski i legitymację partyjną (PSL). Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski w rozmowie Mieczysławem Łuczakiem uzgodnił, że w wypadku powołania na stanowisko wiceprezesa, Łuczak nie będzie nadzorował kontroli z zakresu rolnictwa, gospodarki, oraz pracy i spraw socjalnych.

źródło: nik.gov.pl

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Jurek

17.1.2015 8:49:5

Re: NIK będzie miała nowego wiceprezesa

No to już nikt nie bedzie kontrolował ludzi z PSL (Bury Rynasiewicz)zaangazowanych w tzw. Ośmiornic Podkarpacka.W tej zorganizowanej grupie byli zaangazowani przedstawiciele Skarbu Państwa, Prokuratury Apelacyjnej, wykładowcy PR oraz uczelni prywatnej kształcacych prawników, posłowie z Wiejskiej i włodarze miasta Rzeszów, Krosno,Jasło, Sanok.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: