NIK sprawdza przejścia graniczne. Jaka jakość obsługi?

NIK sprawdza, jak funkcjonują przejścia graniczne na wschodzie Polski. Kontrolerzy oceniają m.in. sprawność oraz jakość obsługi podczas odpraw. Czy nastąpiła w tym zakresie oczekiwana poprawa? Chcąc uzyskać możliwie najszerszą i obiektywną informację, Izba uruchomiła internetową ankietę.

Impulsem do podjęcia kontroli były napływające do NIK niepokojące sygnały na temat funkcjonowania przejść granicznych na wschodzie RP. To spory problem dla mieszkańców terenów przygranicznych, ale również dla wszystkich podróżujących. Głównym zarzutem jest wciąż zbyt długie oczekiwanie na odprawę. Do NIK docierają sygnały o nieodpowiedniej organizacji pracy polskich służb, w tym o występujących przestojach w obsłudze pojazdów. Podobne nieprawidłowości opisała również Fundacja Batorego w raporcie Granica do naprawy. Mowa tam o tzw. martwych okresach, w czasie których polskie służby graniczne znikają z pasów ruchu.

W trakcie kontroli inspektorzy NIK zwrócą szczególną uwagę na system organizacji pracy wojewodów, służby celnej i Straży Granicznej. Oceniona zostanie współpraca ze służbami państw sąsiednich, w tym realizacja zawartych porozumień. Kontrolerzy sprawdzą również, czy inwestycje infrastrukturalne na przejściach granicznych przełożyły się na poprawę jakości obsługi osób przekraczających granicę.

Chcąc uzyskać możliwie najszerszą i najbardziej obiektywną informację, NIK uruchomiła internetową ankietę. Adresowana jest ona do tych, którzy w ciągu ostatnich trzech lat przekraczali wschodnią granicę.

Porady prawne

TUTAJ MOŻNA ZNALEŹĆ INTERNETOWĄ ANKIETĘ DOTYCZĄCĄ PRZEJŚĆ GRANICZNYCH

(Źródło: nik.gov.pl)


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika