Politycy nie dostaną w przyszłym roku ani grosza?

PO chce zawieszenia budżetowych subwencji dla partii w latach 2012-13. - Do czego wy zmierzacie? - pytał w Sejmie Eugeniusz Kłopotek (PSL) polityków Platformy.

Pomysł całkowitego zawieszenia subwencji to autopoprawka klubu PO do projektu ustawy o partiach politycznych.

- Żyjemy w czasach kryzysu finansowego. Budżet państwa wymaga oszczędności i ograniczeń we wprowadzaniu nowych wydatków – mówiła podczas sejmowej debaty posłanka Platformy Renata Zaremba.

Pomysł odebrania pieniędzy politykom popiera klub Polska Jest Najważniejsza. Jego szefowa Joanna Kluzik-Rostkowska złożyła poprawkę do projektu, która zablokowałaby subwencje już od roku 2011.

- Partie polityczne otrzymały z budżetu państwa w tej kadencji już ponad 300 mln, a przyszły rok będzie bardzo trudny – mówiła Kluzik-Rostkowska.

Przeciw zmianom opowiedziały się kluby PSL, PiS i SLD. - Nie gniewajcie się, ale ktoś musi w tej koalicji zachowywać zdrowy rozsądek - mówił Eugeniusz Kłopotek z PSL.

Przekonywał on posłów do poparcia inicjatywy PSL, która zakłada całkowitą likwidację Senatu i przekazanie jego kompetencji w ręce prezydenta oraz ograniczenie liczby sekretarzy stanu w ministerstwach.

Dariusz Madejski, e-prawnik.pl

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (3)

apolityczny

6.12.2010 8:0:30

Re: Politycy nie dostaną w przyszłym roku ani grosza?

Kto uwierzy, ze poslowie sami sobie zabiora pieniadze. To powinno zdecedowac spoleczenstwo albo Prezydium Sejmu. Chociaz pewno nie ma takich uprawnien. Wiec moze przy okazji wyborow do gmin, w styczniu, zrobic referendum? a potem juz na spokojnie uchwalic jeden podatek przeznaczany osobiscie : na ukochana partie, umilowany kosciol, chore dzieci, bezdomne zwierzeta - do wyboru. I to bedzie sprawiedliwe.

Stary

5.12.2010 15:20:2

Re: Politycy nie dostaną w przyszłym roku ani grosza?

Szybciej mi kaktus na ręce urośnie, niż ONI zrobia sobie krzywdę. Ale medialnie temat zastępczty jest? Jest. I o to chodzi.

Rybol

3.12.2010 23:23:45

Re: Politycy nie dostaną w przyszłym roku ani grosza?

I bardzo dobrze, ta banda nierobów i darmozjadów co najwyżej kopa w dupę na rozpęd powinna dostać żeby się jak najszybciej za robotę wzięła! Mendy jedne!

Pokaż wszystkie komentarze (3)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 6.12.2018

  „Opieka 75+” nie tylko dla najstarszych

  Od 10 grudnia gminy będą mogły składać zapotrzebowanie na środki finansowe w ramach nowej edycji programu „Opieka 75+”, na realizację usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług (...)

 • 8.12.2016

  Zrzeczenie się spadku - Gdy nie chcesz po kimś dziedziczyć

  Zgodnie z obowiązującym prawem spadkowym, jeżeli spadkodawca nie pozostawił po sobie testamentu to w momencie otwarcia spadku (czyli śmierci spadkodawcy) obowiązują przepisy ustawowe dotyczące (...)

 • 19.5.2017

  Jaka płaca minimalna w 2018 r.?

  MRPiPS skierowało na Komitet Stały Rady Ministrów propozycję, która mówi o minimalnym wynagrodzeniu za pracę w 2018 r. na poziomie 2.100 zł. Byłby to pięcioprocentowy wzrost (...)

 • 23.2.2018

  Podwyższone emerytury i renty z rocznym wyrównaniem

  Od 1 marca br., w ramach waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych wzrośnie dodatkowo ponad 105 tys. emerytur przyznanych z urzędu. Co ważne, wszystkie osoby uprawnione do dodatkowej podwyżki dostaną (...)

 • 4.9.2018

  Renta socjalna już z podwyżką

  Z dniem 1 września weszła w życie ustawa podwyższająca rentę socjalną. Otrzymujący to świadczenie dostaną dodatkowo wyrównanie liczone od czerwca.