Pozostałe

Pomoc Żywnościowa 2014-2020 a koronawirus

Komunikat do realizatorów i odbiorców Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 w związku z zagrożeniem epidemicznym COVID-19

Zaktualizowane zostały wytyczne dla instytucji, które realizują działania w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. Najważniejsze zmiany - kontakt telefoniczny tam gdzie to możliwe, wstrzymanie warsztatów, wydawanie paczek zamiast posiłków.

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej jako Instytucja Zarządzająca PO PŻ, zaktualizowało Wytyczne Instytucji Zarządzającej (MRPiPS) dla Instytucji Pośredniczącej i beneficjentów dotyczącymi działań realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 w Podprogramie 2019. Poniżej przybliżamy najważniejsze zmiany.


Bezpieczeństwo przede wszystkim

Aby zminimalizować ryzyko zarażenia, kwalifikowanie osób do pomocy żywnościowej może być dokonywane przez pracowników ośrodków pomocy społecznej telefonicznie lub za pośrednictwem dostępnych środków komunikacji elektronicznej. W tym celu przygotowany został specjalny wzór skierowania (załącznik 5.1.). Skierowanie wypełnia pracownik ośrodka i przekazuje do właściwej organizacji partnerskiej. Kwalifikowanie może być dokonywane również w formie listy przekazywanej przez OPS do organizacji partnerskiej (zał. 7.1.).

Wstrzymanie realizacji działań towarzyszących

Zaleca się, aby w okresie zagrożenia epidemicznego organizacje partnerskie wstrzymały realizację warsztatów w ramach działań towarzyszących. Niezrealizowanie części zaplanowanych działań nie będzie skutkować odpowiedzialnością finansową ze strony beneficjentów.

Wszystkie ręce na pokład – pomoc w realizacji dystrybucji

Apelujemy do organizacji partnerskich o kontynuację dystrybucji żywności w tych trudnych okolicznościach. Mając świadomość ograniczonych zasobów organizacji partnerskich, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zwróciło się z prośbą o zaangażowanie ośrodków pomocy społecznej w koordynację na poziomie lokalnym współpracy ze służbami w celu dostarczania pomocy żywnościowej do tych osób zakwalifikowanych do Programu, które są szczególnie narażone na brak dostępu do podstawowych artykułów spożywczych, zwłaszcza osoby starsze, osoby niepełnosprawne, osoby samotne oraz osoby, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne zaspokojenie podstawowych potrzeb.

Paczki zamiast posiłków

W przypadku tymczasowego zawieszenia działalności organizacji wydających posiłki, osobom zakwalifikowanym do pomocy żywnościowej w formie posiłku, zaleca się udostępniać pomoc na wynos lub w formie paczek żywnościowych.

Większa pomoc kierowana do osób bezdomnych

W przypadku osób bezdomnych, dopuszcza się zwiększenie liczby opakowań artykułów spożywczych, odpowiednio do potrzeb tych osób i możliwości danej organizacji partnerskiej.

 

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Claudia Klein

20.3.2020 22:9:49

Re: Pomoc Żywnościowa 2014-2020 a koronawirus

Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek. Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi ?tak?, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu kapitałowego w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź. Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY