Prezydent ws. systemu kwotowego dot. uchodźców

Prezydent Andrzej Duda oświadczył we wtorek w Krynicy, że nie zgadza się z narzucaniem państwom unijnym tzw. systemu kwotowego dotyczącego liczby przyjmowanych uchodźców. Uważam, że powinno to być realizowane w miarę możliwości - podkreślił.

- Niebagatelna rzecz - Europa znajduje się w swoistym kole zamkniętym, bo jeżeli Europa przyjmie ten tzw. system kwotowy poprzez narzucenie go państwom Unii Europejskiej, z czym ja osobiście się nie zgadzam, bo uważam, że powinno to być realizowane w miarę możliwości i tego, jak państwa są w stanie pomóc – mówił Andrzej Duda podczas sesji inaugurującej krynickie Forum Ekonomiczne.

 W opinii prezydenta w Europie cały czas mówi się o zwalczaniu skutków napływu uchodźców, a "bardzo mało mówi się o tym, w jaki sposób likwidować przyczyny". Według niego przyczyny te to terroryzm, wojna, ale także przyczyny ekonomiczne. Prezydent zaapelował o zdecydowaną walkę z przestępczością zorganizowaną, która zajmuje się zawodowo przemytem ludzi do Europy.

 Andrzej Duda jako "błędną" nazwał politykę UE, która - jak się wyraził - "pokazuje, że każdy kto się tutaj dostanie, zostanie przyjęty niezależnie od przyczyn i będzie musiał być skierowany do jakiegoś kraju i będzie musiał otrzymać jakieś świadczenia".

 - Na ile ta polityka w przypadku braku zapobiegania i zwalczania zjawiska przemytu ludzi doprowadziła do eskalacji emigracji? - pytał prezydent.

[Źródło: Prezydent.pl]

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

Alicja Wożniak

8.1.2016 8:43:10

Re: Prezydent ws. systemu kwotowego dot. uchodźców

Jest taka zasada, że aby pomóc innemu trzeba najpierw pomóc samemu sobie. Co to za pomoc od tego, który sam wymaga pomocy? To żadna pomoc i nie pomoże ani temu kto jej udziela ani temu kto ją otrzymuje. Skala zjawiska obecnej wędrówki ludów jest znacznie większa od jakiejkolwiek " pomocy"o której mówią politycy, tu potrzeba ogromnej wizji całej Europy i świata a nie sytemu nakazowo - rozdzielczego.

Gabriel

17.9.2015 9:58:39

Re: Prezydent ws. systemu kwotowego dot. uchodźców

Dlaczego nic nie mówi się o tragedii jaka jest obecnie w Polsce ? Zadłużenie w Polsce Bezrobocie Brak pieniędzy na oświatę Brak pieniędzy na Służbę Zdrowia Brak pieniędzy na wszystko ( oprócz wynagrodzeń pracowników rządowych ) W urzędach pracy na koniec sierpnia zarejestrowanych było 1 565 tys. osób ? wynika z szacunków resortu pracy ? czyli 10 %. Są to oczywiście dane oficjalne , do których trzeba doliczyć osoby nie zarejestrowane i osoby , które wyjechały z Polski do innych krajów w poszukiwaniu pracy. Czy w związku z tym otrzymamy z UE dotacje dla Polaków , takie jakie są przeznaczone dla uchodźców muzułmańskich ? Czy krytyczny stan Polski ( wydłużenie wieku emerytalnego, nie przyznawanie i odbieranie ludziom rent , nie wypłacanie należnych zasiłków chorobowych , zwiększenie liczby samobójstw , zwiększona liczba nerwic , depresji itd. ) pozwala na przyjmowanie uchodźców z innych krajów , a następnie ich rodzin ? Konsekwencją polityki UE będzie zislamizowanie EUROPY

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.12.2018

  VAT na leki weterynaryjne nie wzrośnie

  Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że nie zgodzi się na podwyżkę VAT na leki weterynaryjne. Pozytywnie odniósł się zaś do planów obniżenia VAT na chleb i na niektóre artykuły (...)

 • 28.11.2017

  Zmiany dotyczące lekarzy systemu PRM

  1 stycznia 2018 r. zmienią się przepisy dotyczące lekarzy systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego.

 • 15.12.2018

  Zgromadzenia wspólników przez Internet?

  Prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt zmiany ustawy – Kodeks spółek handlowych dotyczący możliwości udziału w zgromadzeniu wspólników spółki przy wykorzystaniu (...)

 • 4.4.2018

  Będą kolejne usprawnienia w ustawie Prawo wodne

  W Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej trwają prace nad kolejnym usprawnieniem Prawa wodnego. Chodzi m.in. o obniżenie rygorów formalnych związanych z postępowaniami (...)

 • 21.11.2018

  Usługi społeczne będą zintegrowane?

  W centrum usług społecznych planowane będą usługi dla potrzebujących... - zaproponował Prezydent. Jego projekt ma określać zasady rozwoju i integracji systemu usług społecznych na (...)