Emerytura

Projekt zmian w OFE - przyjęty bez konsultacji z pracodawcami!

3 marca na posiedzeniu Rady Ministrów podjęto decyzję o przyjęciu projektu nowelizacji ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych. PKPP Lewiatan jest rozczarowana sposobem przeprowadzania nowelizacji.

Brak konsultowania tych zmian i wysłuchania argumentów partnerów społecznych, w tak ważnej sprawie, dotyczącej milionów Polaków, stoi w jawnej sprzeczności z jakimikolwiek zasadami dialogu społecznego, który jak słyszymy ma być podstawą stabilizacji i rozwoju polskiej gospodarki.

Forsowanie na siłę, wbrew oczywistym argumentom merytorycznym, tych przepisów jest dla nas absolutnie niezrozumiałe i nie może zasługiwać na nasze poparcie.

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan
Warszawa, dnia 4 marca 2009 r.  

Źródło: PKPP Lewiatan - www.pkpplewiatan.pl

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 28.11.2018

  Projekt ustawy o dostępności

  Projekt Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju przewiduje realizację postulatów długo oczekiwanych przez środowisko osób z niepełnosprawnościami.

 • 26.11.2018

  Konsultacje podatkowe dot. nowości podatkowych

  Resort finansów zaprosił do konsultacji w zakresie kontrowersyjnych zmian w podatkach przewidzianych na 2019 r.

 • 21.10.2017

  Projekt Dużej Ustawy Reprywatyzacyjnej

  Projekt Dużej Ustawy Reprywatyzacyjnej trafi do szerokich konsultacji. Nowa ustawa ma zakończyć wszelkie patologiczne zjawiska, które przyjęły formę dzikiej reprywatyzacji. Ostatecznie (...)

 • 7.4.2017

  Państwowa Służba Ochrony zastąpi BOR?

  Projekt ustawy o Państwowej Służbie Ochrony przygotowywany w MSWiA trafił do konsultacji wewnątrzresortowych. Nowa formacja ma zastąpić istniejące dziś Biuro Ochrony Rządu. Zmiany mają (...)

 • 29.5.2018

  Poznaj projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych

  Ministerstwo Finansów przekazało do finalnych konsultacji społecznych, uzgodnień międzyresortowych i Rady Dialogu Społecznego zaktualizowaną wersję projektu ustawy o Pracowniczych Planach (...)