Rodzina 800+ nadchodzi

Ustawa czeka już tylko na podpis prezydenta

To już ostatnia prosta. Senat przyjął w piątek bez poprawek nowelizację ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci podnoszącą wysokość świadczenia wychowawczego do 800 zł od przyszłego roku. Oznacza to, że ustawa czeka już tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy.

Rodzina 800+ już za moment stanie się faktem. W piątek Senat przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci podnoszącą wysokość świadczenia wychowawczego do 800 zł od przyszłego roku. Wkrótce ustawa trafi na biurko prezydenta Andrzeja Dudy.

 - "Wspieranie rodzin to inwestycja – dzieci są przyszłością Polski. Dostosowujemy wysokość wsparcia do obecnych potrzeb polskich rodzin. To także pieniądze, które rodziny mogą przeznaczyć zgodnie z potrzebami – np. wakacyjny wyjazd, dodatkowe zajęcia, różnego rodzaju aktywności. Program Rodzina 500+ to już ok. 250 mld zł wsparcia, które każdego miesiąca pozwala pokryć potrzeby ok. 7 mln dzieci. Podnosząc wysokość świadczenia do 800 zł stawiamy kolejny krok w kierunku lepszej i bezpiecznej przyszłości naszych dzieci" – mówiła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Porady prawne

800+ bez żadnych dodatkowych wniosków

Zmiana wysokości świadczenia wychowawczego z kwoty 500 zł na kwotę 800 zł będzie dokonywana z urzędu i nie będzie wymagała wydania decyzji ani składania dodatkowych wniosków.

- "Podczas spotkań z rodzinami uczulamy rodziców i opiekunów na to, że zmiana wysokości świadczenia nie będzie wymagała od nich żadnych dodatkowych czynności. Podkreślam to bardzo wyraźnie, ponieważ oszuści nie oszczędzą żadnej okazji do wyłudzenia pieniędzy czy danych osobowych. Co chwilę słyszymy o tego rodzaju próbach. Drodzy rodzice, nie dajcie się oszukać!" – zaapelowała minister rodziny Marlena Maląg.

Spotkania z rodzinami to m.in. pikniki rodzinne realizowane w ramach kampanii informacyjnej dotyczącej zmian w programie Rodzina 500+. W trasę wyruszyły też dedykowane busy. Celem kampanii jest dotarcie z rzetelną informacją do rodziców i opiekunów.


A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika