Sprawa nielegalnej sterylizacji matki Róży trafiła do prokuratury

Prokuratura rejonowa w Szamotułach wszczęła z urzędu postępowanie wyjaśniające, w związku z informacją o prawdopodobnym przeprowadzeniu zabiegu sterylizacji Wioletty W. (matki Róży) bez jej zgody i wiedzy.

Przestępstwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu człowieka, podlega odpowiedzialności karnej na podstawie przepisu art. 156 § 1 pkt. 1 Kodeksu karnego: Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

e-prawnik, 28.08.2009 r.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Stary Wiarus

1.9.2009 18:6:4

Re: Sprawa nielegalnej sterylizacji matki Róży trafiła do prokuratury

Każda ciąża powyżej szóstego dziecka powinna skutkować sterylizacją. A nie żeby narobić tuzin dzieciaków i niech społeczeństwo je wychowuje. Z drugiej stony kłania się ciemnogród, średniowiecze i wychowanie seksualne przez kościół.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.5.2018

  Dziecko może się wyprzeć ojczyma...

  Określenie początku biegu terminu do wytoczenia przez pełnoletnie dziecko powództwa o zaprzeczenie ojcostwa męża swojej matki niezależnie od daty powzięcia przez to dziecko wiadomości o (...)

 • 30.8.2017

  Dobro dzieci ma być jeszcze bardziej chronione

  Sądy rodzinne będą miały obowiązek zawiadamiania prokuratury o sprawach, w których jest zagrożone dobro dziecka i o prowadzonych z urzędu postępowaniach dotyczących władzy rodzicielskiej.

 • 22.9.2016

  Zaprzeczenie ojcostwa - Co jeśli Twój mąż nie jest ojcem dziecka?

  Zaprzeczenie ojcostwa umożliwia małżonkowi wykazanie, iż nie jest on biologicznym ojcem dziecka urodzonego przez jego żonę. Ma ono niezwykle doniosłe znaczenie, bowiem przyjmuje się, że jeżeli (...)

 • 17.10.2018

  Opiekun osoby niepełnosprawnej może wybrać większe świadczenie...

  Opiekun osoby z niepełnosprawnością ma prawo do zamiany zasiłku dla opiekuna (520 zł) na świadczenie pielęgnacyjne dla opiekuna osoby, której niepełnosprawność powstała po 18. lub (...)

 • 26.10.2018

  Jak zgłosić przestępstwo?

  Jeśli dana osoba jest świadkiem albo ofiarą przestępstwa, np. ktoś ukradł jej samochód albo rower ktoś ją oszukał, to może ona zgłosić takie zdarzenie na policji albo (...)