TNS OBOP: członkostwo Polski w UE dobre - 67 proc., złe - 9 proc. badanych

67 proc. społeczeństwa oceniło obecność Polski w Unii Europejskiej jako dobrą dla naszego kraju - wynika z sondażu TNS OBOP. Przeciwnego zdania było 9 proc. ankietowanych.

Dla jednej piątej badanych (21 proc.), nasze członkostwo w UE nie jest ani dobre, ani złe. Zdania w tej sprawie nie ma 2 proc. badanych.

Ankietowani pytani byli, jak wejście Polski do Unii Europejskiej wpłynęło na ich życie. Trzy piąte Polaków (62 proc.) uznało, że nasze członkostwo w strukturach unijnych nie wpłynęło istotnie na ich życie. 36 proc.
ankietowanych odczuło zmiany: 26 proc. oceniło, że ich życie zmieniło się na lepsze, a tylko 10 proc. stwierdziło, że ich sytuacja się pogorszyła. Zdania w tej sprawie nie miało 2 proc. Polaków.

Zdaniem 70 proc. badanych przez TNS OBOP wejście Polski do Unii wpłynęło na sytuację naszego kraju. 60 proc. ankietowanych oceniło, że jest to wpływ korzystny; a tylko 10 proc. było zdania przeciwnego.

Jedna czwarta (24 proc.) badanych uznała, że unijne członkostwo nie wpłynęło na sytuację Polski. 6 proc. nie zajęło w tej sprawie stanowiska.
70 proc. ankietowanych uznało, że po wejściu Polski do Unii zmieniła się nasza pozycja na arenie międzynarodowej. W ocenie 65 proc. jest to zmiana na lepsze, a tylko 5 proc. było zdania przeciwnego.

22 proc. społeczeństwa stwierdziło, że pozycja Polski nie uległa zmianie. 8 proc. ankietowanych nie zabrało w tej sprawie zdania.

Sondaż zrealizowano w dniach 2-6 października 2008 roku na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Porady prawne

źródło: EuroPAP, z www.ukie.gov.pl


A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika