Vectra przegrała w sądzie z UOKiK. Będzie kara

Operator telewizji kablowej spółka Vectra naruszyła zbiorowe interesy konsumentów nie uprzedzając klientów o planowanych zmianach warunków świadczenia usług. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził decyzję Prezes UOKiK i utrzymał karę pieniężną

Wyrok sądu dotyczy decyzji Prezes UOKiK z września 2011 r. Postępowanie UOKiK wykazało, że spółka informowała abonentów o nowym regulaminie dopiero po jego wejściu w życie. Tymczasem, zgodnie z prawem, o propozycji zmian warunków świadczenia usług przedsiębiorca telekomunikacyjny powinien powiadomić konsumentów z wyprzedzeniem co najmniej jednego okresu rozliczeniowego. Abonenci powinni być też poinformowani o przysługującym im prawie odstąpienia od umowy, jeśli nie zgodzą się na zaproponowane zmiany.

Porady prawne

Sąd podzielił stanowisko Prezes UOKiK i utrzymał karę pieniężną w wysokości 486 254 zł. Wyrok SOKiK w Warszawie z dnia 28 lutego 2014 r. nie jest prawomocny, przedsiębiorcy przysługuje apelacja.

źródło: www.uokik.gov.pl


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • barbara 2016-03-13 21:51:29

    Vectra już wie skąd wziąć pieniądze na zapłacenie kary! Wszyscy nowi klienci poniosą koszty tzw. aktywacji do czego już się wszyscy przyzwyczaili, ale też i stali klienci przy przedłużaniu umowy zapłacą za aktywację 49 zł. Aktywować będą usługę już aktywną nawet od 10 lat. To kolejny rozbój! Nic tylko zmienić operatora!!!!!!!!!

  • viki 2016-03-13 19:38:17

    I dobrze, bo to masakryczna firma, niestety w moim miasteczku jedyna. Podnoszą opłaty, choć w umowie widnieje klauzula, że nie podniosą w trakcie trwania umowy. Oszuści i tyle.

  • Nick 2016-03-13 15:23:05

    Hurra ! Dołożyć jeszcze za konieczność wypowiedzenia umowy na 2 miesiące przed upływem poprzedniej i za to, że jeśli nie zostanie wypowiedziana - zostaje automatycznie przedłużona na kolejny okres. Zaległości nie zostają nigdy przeterminowane, ponieważ kolejne wpłaty są księgowane jako spłata np. zadłużenia sprzed 5 lat. W moim przypadku przypomniano sobie po 3 latach - i skąd ja mem teraz wziąć potwierdzenia wpłat?


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika