Urzędy pracy zostaną zreformowane i będą bardziej efektywne? Tak zapowiedział dzisiaj minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.
Mniej rejestracji, więcej aktywizacji - takie zmiany szykuje minister. - Urzędy pracy będą rozliczane za efektywność swoich działań, za to, jak będą pozyskiwać środki. Będziemy bardzo skrupulatnie kontrolować efektywność ich wydawania - twierdzi Kosiniak-Kamysz.
Ponadto dodaje, że w aktywizację bezrobotnych zostaną zaangażowane także agencje pracy. - Ważne jest, żeby urząd pracy był nie tylko miejscem, do którego zgłaszają się osoby bezrobotne. To musi być miejsce kontaktu z przedsiębiorcami.
Będziemy popierać partnerstwo lokalne pomiędzy urzędem pracy a przedsiębiorcą, żeby wspierać go w tworzeniu nowych miejsc pracy - podkreślił minister.
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?
Masz inne pytanie do prawnika?
Komentarze
_arp 2014-10-20 22:38:47
Ministerstwo stara się patrzyć szerzej i z tych działań to wynika ale nic nie wskóra dopóki tej szerokości nie zauważą i nie zaczną myśleć efektywnie sami urzędnicy szczebli pośrednich. Dobry urzędnik na każdym stanowisku jest w stanie pomóc przy odrobinie dobrej woli każdemu tak przedsiębiorcy jak również poszukującemu pracy i może jak zechce zastosować przystające ścieżki prawne do każdej jednostkowej sytuacji ale trzeba chcieć. Jest dobrym dziełem włączanie się Biur pośrednictwa w synchronizację działań wspólnych z urzędami. Dopracowanie systemu informatycznego w tym temacie będzie wspomaganiem i może usprawnić całość.
ja 2014-10-19 15:46:42
Najłatwiej wypisywać ogólne sądy - dalej nic z nich nie wynika...
Dyrektor w PUP Radom ma na nazwisko Bakuła.
A urzedy pracy zostały utworzone aby obsługiwac osoby bezrobotne, a nie tworzyć miejsca pracy (co wiele osób myli).
Natomiast urzędy pracy są takie, jakimi tworzy je prawo, czytaj ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy i inne powiązane - skoro jest niedoskonałe i nie nadąża za zmianami na rynku pracy, niedoskonałe są urzedy, a jeszcze bardziej ludzie, którzy w nich pracują, którzy codziennie zmagają się z coraz większą biurokracją, a coraz mniejszymi możliwościami pomocy osobom bezrobotnym.
Myślę, że na urzedy pracy trzeba spojrzeć nieco szerzej, a nie tylko przez pryzmat jednego działania jakie prowadzi, czyli pośrednictwa pracy.
pg58 2014-10-18 10:06:14
Urzędy Pracy często zapomniały poco zostały utworzone. Przykład z Radomia: po ukończeniu lceum dziewczyna zarejestrowała się w UP. Przez te dwa lata nie otrzymała żadnej propozycji a gdy sama szukała pracy to brak doswiadczenia powoduje że tej pracy nie dostaje. Wymysliła że wystapi z wnioskiem o dofinansowanie własnej dziąłalności i uruchomi kiosk ruchu. Odmowa przyznania dotacji w UP Radom podpisana przez dyr. Bułata motywowany jest brakiem doświadczenia. Fajnie co.
bezrobotna 2014-10-16 22:46:47
Mniej wodolejstwa i straszenia, więcej konkretów, panie ministrze. Jak już pomysłów brak, to najlepiej motłoch postraszyć.Iście faszystowskie metody postępowania.
Ten rząd już brał się za reformowanie służby zdrowia i szkolnictwa. I jedno i drugie skutecznie położył na łopatki. Powodzenia przy reformowaniu urzędów pracy
zina 2014-10-16 09:36:36
Zapraszamy do elbląskiego U Pracy ,dramat w trzech wymiarach.Tam zastygli w głębokiej komunie i jako ludzie i jako porządek i jako władca dyrektor dyktator.
Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?