e-prawnik.pl Porady prawne

Inwestycje

Zamawiający i wykonawcy

Znamy wykonawcę I etapu budowy Stadionu Narodowego

9.9.2008

W dniu 8 września br., Komisja przetargowa spółki Narodowe Centrum Sportu Sp. z o.o. pod kierownictwem Janusza Kubickiego, dyrektora ds. realizacji stadionu wybrała ofertą Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua S.A. z siedzibą w Piasecznie na wykonawcę pierwszego etapu budowy Stadionu Narodowego. Wybrana oferta opiewa na kwotę 125,4 mln złotych brutto.

Pozostałe zgłoszone oferty:

  • Mostostal Warszawa S.A. - 145,1 mln PLN brutto;
  • J&P Avax S.A. - 146,1 mln PLN brutto;
  • Konsorcjum Alpine Bau Deutschland AG Berlin, Alpine Bau GmbH Austria, Alpine Construction Polska sp. z o.o. Kraków, Hydrobudowa Polska S.A. Wysogotowo i PBG S.A. Wysogotowo - 210,6 mln PLN brutto.

Narodowe Centrum Sportu zarezerwowało na pierwszy etap prac maksymalnie 183 mln złotych. Kluczowym kryterium decydującym o wyborze oferty była cena. Zawarcie przedmiotowej umowy i co za tym idzie rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi zgodnie z art. 94 ust.1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz.U.07.223.1655 j.t.) nie wcześniej niż po upływie 7 dni od dnia przekazania zawiadomienia o wyborze oferty. Rozpoczęcie pierwszego etapu budowy stadionu jest planowane na ostatnie dni września, wcześniej niż zakłada harmonogram inwestycji. Zakończenie w maju 2009 roku.

Równocześnie z początkiem prac będzie przygotowywany drugi etap inwestycji: budowa części naziemnej stadionu. Pierwszy etap przetargu (tzw. prekwalifikacja) na wybór generalnego wykonawcy tej części inwestycji rozpocznie się w październiku tego roku. Drugi etap, po zakwalifikowaniu firm, które spełnią warunki przetargu, ruszy na początku stycznia. Zakończenie procedury przetargowej i zawarcie umowy z generalnym wykonawcą jest planowane na kwiecień 2009 roku. Stadion Narodowy będzie gotowy w połowie 2011 roku, rok przed rozpoczęciem Euro 2012.

Żródło: www.msport.gov.pl

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ