Błędna miejscowość na wekslu

Pytanie:

Na wekslu widnieje omyłkowo wpisana inna miejscowość niż ta, w której weksel faktycznie został podpisany. Czy takie zobowiązanie wekslowe jest ważne?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 1 pkt 7 ustawy prawo wekslowe wymogiem formalnym ważności weksla jest wskazanie miejsca wystawienia wekslu. To, iż na wekslu omyłkowo została wpisana inna miejscowość niż miejscowość, w której faktycznie wystawiono weksel nie wpływa na ważność weksla. Formalizm prawa wekslowego sprawia, że podanie nieprawdziwego miejsca wystawienia nie powoduje nieważności weksla (A. Szpunar w: Komentarz do prawa wekslowego i czekowego, Wydawnictwo Prawnicze, Warszawa, (wydanie III) 2001 r.).

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: