Co to jest linia rozgraniczająca na planie zagospodarowania?

Pytanie:

Co to jest linia rozgraniczająca na planie zagospodarowania?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Przez linię rozgraniczającą drogę - rozumie się granice terenów przeznaczonych na pas drogowy lub pasy drogowe ustalone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, a w wypadku autostrady - w decyzji o ustaleniu lokalizacji autostrady. W liniach rozgraniczających drogi na terenie zabudowy (ulicy) mogą znajdować się również urządzenia infrastruktury technicznej nie związane z funkcją komunikacyjną drogi.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (3)

mika

3.4.2018 10:43:5

Re: Co to jest linia rozgraniczająca na planie zagospodarowania?

Jaka jest podstawa prawna dej definicji?

mika

3.4.2018 10:43:5

Re: Co to jest linia rozgraniczająca na planie zagospodarowania?

Jaka jest podstawa prawna dej definicji?

MM

29.11.2010 7:38:33

Re: Definicja linii rozgraniczającej

Jak traktować działkę oznaczoną geodezyjnie symbolem "dr", która nie pokrywa się z przebiegiem drogi powiatowej (część działki prowadzi w bok do przyległych posesji i stanowi jedynie komunikację wewnętrzną dla tych zabudowań). Czy to też pozostałe elementy pasa drogowego?

Pokaż wszystkie komentarze (3)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • Spadek wartości nieruchomości w okresie tzw. luki planistycznej

  22 maja 2019 r. Trybunał Konstytucyjny ogłosił orzeczenie (sygn. SK 22/16) w sprawie skargi konstytucyjnej J. W. dotyczącej obniżenia wartości nieruchomości w okresie tzw. luki planistycznej.

 • Jak wybudować dom na działce rolnej?

  Któż nie ma marzeń o własnym domu? Najlepiej położonym w malowniczej okolicy i niezbyt drogo. Problem zaczyna się już od momentu, kiedy chcesz kupić lub już kupiłeś działkę pod swój (...)

 • Odpowiedzialność za zobowiązania podzielonej spółki

  W związku z podziałem spółek powstaje problem ewentualnego przejęcia zobowiązań podzielonej spółki. W doktrynie wyróżnia się kilka ogólnych zasad dotyczących tej materii. (...)

 • Więcej inwestycji kolejowych

  Rząd zaproponował rozwiązania wspierające realizację Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej, tzw. „Programu Kolej+” oraz umożliwiające eliminowanie wykluczeń (...)

 • Odległość ściany od granicy działki...

  W przypadku, gdy w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu dopuszczono sytuowanie budynku w zabudowie jednorodzinnej, zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych (...)

NA SKÓTY