Definicja pracy w warunkach szkodliwych dla zdrowia

Pytanie:

"Czym jest praca w warunkach szkodliwych dla zdrowia? "

Odpowiedź prawnika: Definicja pracy w warunkach szkodliwych dla zdrowia

Osoba zatrudniona przy pracach o znacznej szkodliwości dla zdrowia i o znacznym stopniu uciążliwości lub wymagających wysokiej sprawności psychofizycznej ze względu na bezpieczeństwo własne lub otoczenia jest pracownikiem zatrudnionym w szczególnych warunkach (art. 32 ust. 2 ustawy emerytalnej). Poprawnie z punktu widzenia prawa jest więc określenie praca w szczególnych warunkach, gdyż pojęcie praca w warunkach szkodliwych dla zdrowia występuje w Kodeksie pracy w odniesieniu do zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika