Dwóch pełnomocników w procesie

Pytanie:

Uczestnik postępowania sądowego o zasiedzenie ustanowił dwóch pełnomocników w sprawie. Czy Sąd ma obowiązek informowania obydwóch pełnomocników o terminach rozpraw, jeśli uczestnik i jeden z pełnomocników nie odebrali powiadomień Sądu o terminach rozpraw?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 141 par. 3 kodeksu postępowania cywilnego, jeżeli jest kilku pełnomocników jednej strony, sąd doręcza pismo tylko jednemu z nich. Także pismo z sądu z powiadomieniem o rozprawie jest dostarczane tylko jednemu pełnomocnikowi. Dlatego warto wyznaczyć spośród tych dwóch pełnomocników jednego do doręczeń. Jeśli strona nie wyznaczy takiego pełnomocnika, to wyboru, któremu doręczyć pismo, dokonuje sąd lub jego przewodniczący.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY