e-prawnik.pl Porady prawne

Dziedziczenie w pierwszej grupie spadkowej

Pytanie:

Kto jest powołany z ustawy do dziedziczenia w pierwszej grupy?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Dziedziczenie w pierwszej grupie spadkowej

Zgodnie z art. 931 § 1 k.c.:

W pierwszej kolejności powołane są z ustawy do spadku dzieci spadkodawcy oraz jego małżonek; dziedziczą oni w częściach równych. Jednakże część przypadająca małżonkowi nie może być mniejsza niż jedna czwarta całości spadku.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ