e-prawnik.pl Porady prawne

Eksmisja na bruk a lokal zastępczy

Pytanie:

Kiedy sąd nie może orzec braku lokalu zastępczego dla osoby, która podlega eksmisji z lokalu?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Eksmisja na bruk a lokal zastępczy

3.6.2011

Sąd nie może orzec o braku uprawnienia do otrzymania lokalu socjalnego wobec (art. 14 ust. 4 ustawa o ochronie lokatorów):

1) kobiety w ciąży,

2) małoletniego, niepełnosprawnego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 listopada 1990 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 1998 r. Nr 64, poz. 414,z późn. zm.) lub ubezwłasnowolnionego oraz sprawującego nad taką osobą opiekę i wspólnie z nią zamieszkałą,

3) obłożnie chorych,

4) emerytów i rencistów spełniających kryteria do otrzymania świadczenia z pomocy społecznej,

5) osoby posiadającej status bezrobotnego,

6) osoby spełniającej przesłanki określone przez radę gminy w drodze uchwały.

Powyższe ograniczenia nie obowiązują jednak gdy osoby te mogą zamieszkać w innym lokalu, np. u rodziny.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Re: Eksmisja na bruk a lokal zastępczy

prawnik

7.7.2011 13:43:5

Re: Eksmisja na bruk a lokal zastępczy

lakonicznosc odpowiedzi serwisu swiadczy o jego statusie i umiejetnosciach....


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ