Forma zbycia akcji

Pytanie:

"Zamierzam sprzedać 80% akcji na okaziciela. Czy dla ww. umowy sprzedaży przewidziany jest obowiązek zachowania formy aktu notarialnego lub poświadczenia podpisu? Czy dla bezpieczeństwa obrotu dobrze jest zachować jedną z tych form?Jakie są główne etapy prawnopodatkowe zbycia akcji? Czy istnieją dodatkowe formalności ze względu na to, iż są to akcje na okaziciela?"

Odpowiedź prawnika: Forma zbycia akcji

Kodeks spółek handlowych nie przewiduje szczególnej formy dla zbycia akcji na okaziciela. Z powodu tego, że wartość 80% akcji z pewnościa jestb większa niż 2000 zł, czynność ta powinna zostać stwierdzona pismem w celach dowodowych. Jednakże dla zabezpieczenia pewności transakcji i jej całkowitej legalności zawsze możliwe jest zawarcie tej transakcji w formie aktu notarialnego.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika